Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Literatura Novinky Pražského Zpravodaje

Dana Zátopková v 95 letech pokřtila knihu

Atletika – cesta na vrchol

Hvězdy atletiky, současní medailisté i mladí nadějní talenti

Atletika je díky své rozmanitosti mezi fanoušky velmi oblíbeným sportem a čeští atleti patří v mnoha disciplínách již desítky let k evropské i světové špičce. Obrazová publikace mapuje úspěchy tří generací atletů, jejich cestu na stupně vítězů i chvíle nezdaru a bolesti.

První je v knize zastoupena generace, která závodila na přelomu tisíciletí a někteří z ní se stále atletice věnují, ať už na pozicích trenérů nebo funkcionářů. Druhá, nejobsáhlejší, je generace současných úspěšných medailistů z olympijských her a světových i evropských šampionátů. Třetí je nastupující generace mimořádných mladých talentů, kteří již vynikají ve svých věkových kategoriích a míří k medailovým cílům mezi dospělými. V knize s předmluvou Dany Zátopkové si přečtete příběhy například těchto sportovců – Romana Šebrleho, Tomáše Dvořáka, Báry Špotákové, Jana Kudličky, Zuzany Hejnové, Petra Svobody, Jakuba Holušy, Anežky Drahotové a dalších.

Autoři formou medailonků jednotlivých sportovců rekapitulují jejich atletickou kariéru, od sportovních počátků, přes období zrání, hledání, někdy i pádů, až ke stupňům vítězů na velkých soutěžích.

 Atletika cesta na vrchol

Jaroslav Cícha, Eduard Erben, Petr Jelínek

Grada, 176 stran, 449 Kč

 

Podobné příspěvky

DUBNOVÉ VYDÁNÍ LIFESTYLOVÉHO MĚSÍČNÍKU PRAŽSKÝ ZPRAVODAJ JIŽ V PRODEJI

Jaroslav Hauer

Kniha 100 let od začátku svobodného podnikání v Československu

Afri

Čechy drtí lichváři a banky, židi a muslimové mají půjčovat na úrok (mezi sebou) zakázáno

Afri

Tento web používá pro svou práci nutné cookies. Souhlasím Číst více

GDPR zásady