Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Novinky Pražského Zpravodaje Literatura

Dana Zátopková v 95 letech pokřtila knihu

Atletika – cesta na vrchol

Hvězdy atletiky, současní medailisté i mladí nadějní talenti

Atletika je díky své rozmanitosti mezi fanoušky velmi oblíbeným sportem a čeští atleti patří v mnoha disciplínách již desítky let k evropské i světové špičce. Obrazová publikace mapuje úspěchy tří generací atletů, jejich cestu na stupně vítězů i chvíle nezdaru a bolesti.

První je v knize zastoupena generace, která závodila na přelomu tisíciletí a někteří z ní se stále atletice věnují, ať už na pozicích trenérů nebo funkcionářů. Druhá, nejobsáhlejší, je generace současných úspěšných medailistů z olympijských her a světových i evropských šampionátů. Třetí je nastupující generace mimořádných mladých talentů, kteří již vynikají ve svých věkových kategoriích a míří k medailovým cílům mezi dospělými. V knize s předmluvou Dany Zátopkové si přečtete příběhy například těchto sportovců – Romana Šebrleho, Tomáše Dvořáka, Báry Špotákové, Jana Kudličky, Zuzany Hejnové, Petra Svobody, Jakuba Holušy, Anežky Drahotové a dalších.

Autoři formou medailonků jednotlivých sportovců rekapitulují jejich atletickou kariéru, od sportovních počátků, přes období zrání, hledání, někdy i pádů, až ke stupňům vítězů na velkých soutěžích.

 Atletika cesta na vrchol

Jaroslav Cícha, Eduard Erben, Petr Jelínek

Grada, 176 stran, 449 Kč

 

Related posts

Nečekaná dobrodružství sester Šergilových

Afri

Nakladatelství ARGO vydá postupně celé dílo Jacka Kerouaca

Afri

Cenu Thálie za celoživotní mistrovství v činohře získala Vránová

Jaroslav Hauer

Tento web používá pro svou práci nutné cookies. Souhlasím Číst více

GDPR zásady