Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Novinky Pražského Zpravodaje

Chytrá Horákyně, oblečená neoblečená

letiště Praha

Koalice ODS, TOP 09, STAN a KDU-ČSL se stavbou paralelní dráhy souhlasí, a přece nesouhlasí. Koalice ODS, TOP 09, STAN a KDU-ČSL se stavbou nové paralelní dráhy Letiště Praha souhlasí, a přece nesouhlasí. Vlk se nažral a koza zůstala celá. Tak můžeme charakterizovat výsledek usnesení, k němuž zastupitelstvo Prahy 6 nakonec ve čtvrtek 25. 6. 2020 dospělo. Naši zástupci pro něj ruku nezvedli.

letadlo kridlo „Z postoje Prahy 6 jsem zklamán. Místo jasného rozhodnutí strká koalice hlavu do písku, což ve výsledku nahrává výstavbě paralelní dráhy, se kterou jako Zelení nesouhlasíme.” říká Pavel Weber, zastupitel Prahy 6 za Zelené. „Letiště je součástí Prahy 6, ale rozšíření jeho kapacity na dvojnásobek za 55 miliard bude mít fatální dopady na Prahu 6, je to další tunel Blanka.”

Negativní efekty paralelní dráhy jsou vypočítány pro 21,2 mil. cestujících (vyhodnocení vlivů na životní prostředí EIA). Pozitivní efekty paralelní dráhy jsou přitom vypočítány pro 30 mil. cestujících (ekonomická návratnost). Z čísel jasně vyplývá, že se nás někdo snaží oklamat.” zlobí se Petr Píša, zastupitel za Zelené. „Chceme opětovné posouzení vlivu na životní prostředí, ale na základě limitu 30 mil. cestujících, se kterým letiště nyní kalkuluje. Neopakujme chyby, které se v plánování dopravních staveb stávají často. Nestavme letiště na základě podmínek, o kterých už nyní víme, že nebudou reálné. Neopakujme chyby Blanky.“, dodává Petr Píša.

Navrhovali jsme i zrušení dřívějších a stále platných usnesení Prahy 6, která paralelní dráhu podporují – i toto bylo koalicí hlasováním zamítnuto, nepřímo tak byl včera potvrzen dřívější souhlas Prahy 6 s paralelní dráhou.
Pavel Weber

weber.pavel@seznam.cz

Zelení z Prahy 6
praha6@zeleni.cz
http://praha6.zeleni.cz/
https://www.facebook.com/ZeleniPraha6/

Podobné příspěvky

Národní zemědělské muzeum má novou expozici Zemědělství. Čekalo na ni 70 let

Jaroslav Hauer

V Praze chystají akci k nedožitým sedmdesátinám Michala Tučného

Redakce

Českou republiku ochromil sníh a silný vítr

Jaroslav Hauer

Tento web používá pro svou práci nutné cookies. Souhlasím Číst více

GDPR zásady