Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Novinky Pražského Zpravodaje

Chytal své démony; Strážníci zasáhli

Krimi z týdne;

V pondělí večer bylo telefonicky oznámeno strážníkům z Prahy 10, že v parku u Vinohradské ulice pobíhá nějaký muž, který pokřikuje po kolemjdoucích. Oznamovatel strážníkům rovněž uvedl, že dotyčný tvrdí, že chytá zlé duchy. Hlídka po příjezdu spatřila muže zmateně pobíhajícího parkem. Strážníci ho zastavili a vyzvali k prokázání totožnosti a podání vysvětlení. Dezorientovaný muž hlídce sdělil, že se chce zabít. Následně chtěl strážníkům uprchnout. To se mu však nepodařilo, protože ho strážníci zpacifikovali za pomoci hmatů a chvatů a následně mu přiložili i pouta. I přesto, že se muž po chvíli zklidnil, stále opakoval, že se chce zabít. Proto strážníci přivolali rychlou záchrannou službu. Zasahující lékař na místě rozhodl o převozu muže do jedné z pražských nemocnic.

Strážníci řešili dva případy řidičů, kteří se bez řidičáku projížděli Prahou. Oba pachatele předali strážníci policistům.

První případ se stal v neděli večer, kdy si hlídka strážníků z Prahy 14 povšimla v Chlumecké ulici jedoucího vozidla, které nemělo rozsvícená přední světla, protože byla poškozená. Strážníci vozidlo zastavili a vyzvali řidiče k předložení potřebných dokladů a podání vysvětlení. Muž hlídce sdělil, že právě jede s autem do nedalekého servisu a doklady si náhodou zapomněl doma. Strážníci však lustrací zjistili, že řidič nemluví pravdu. Řidičský průkaz neměl, protože mu byl soudně vysloven zákaz řízení motorových vozidel.
Další případ se udál v úterý odpoledne. Zde neunikl pozornosti strážníků z Prahy 1 řidič, který se pokoušel projet s vozidlem přes pěší zónu na Náměstí Republiky. Strážníci ho zastavili a vyzvali k předložení dokladů a podání vysvětlení. Muž se strážníkům vymlouval, že si veškeré doklady od vozidla nechal v práci. V tu chvíli kolem projížděla hlídka policistů. Strážníci své kolegy požádali o spolupráci při zjištění totožnosti řidiče. Vzápětí se dozvěděli, že dotyčný řidič má úředně vyslovený zákaz řízení a tudíž platný řidičský průkaz nevlastní

 

Podobné příspěvky

ESTÉE LAUDER PŘEDSTAVUJE NOVÉ RTĚNKY PURE COLOR LOVE LIPSTICK

Šebík

V roce 2017 se můžeme těšit na mnoho hvězd světové populární hudby

Jaroslav Hauer

Klaus zpytoval svědomí

Ilja Hynek

Tento web používá pro svou práci nutné cookies. Souhlasím Číst více

GDPR zásady