Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Ekonomika Novinky Pražského Zpravodaje Politika

Čechy drtí lichváři a banky, židi a muslimové mají půjčovat na úrok (mezi sebou) zakázáno

 

O moudrosti některých starých nábožensko-společenských ustanovení se přesvědčujeme dnes a denně. Úrokové zotročení lidí bylo historicky první příčinou vzniku otroctví ve starověké Babylonii a  mnoho českých občanů už poznalo, jak takové otroctví chutná. Jednou z nich byla i paní Marcela Kettnerová, jejíž případ se 23. května projednával u Vrchního soudu.

Největší chybou, kterou paní Marcela udělala, bylo, že  měla dobré srdce. Půjčila si dost vysokou částku (přes 1 milion Kč)  od Raiffeisenbanky, navíc zastavila svůj dům, navíc  ne pro sebe, ale pro jednoho svého spolupracovníka, a netušila, jak vysoké sankční poplatky včetně sankčního úroku by musela zaplatit, kdyby se zplácení úvěru nějak zvrtlo. Samozřejmě, že se také zvrtlo. Z jejího spolupracovníka se vyklubal úvěrový podvodník a z banky, u níž se stala klientem, činitel ohrožující  celý její dosavadní způsob života. Raiffesenbanka dluh prodala jedné společnosti  a ta po Marcela nyní požaduje dvojnásobně vysokou částku.

Marcela úvěrového podvodníka přirozeně zažalovala, a vyhrála, nicméně nic jí to platné nebylo. Úvěrový podovodník právně neměl žádný majetek, Marcela ve splácení dluhu zůstala sama. Z vypůjčené částky neviděla ani korunu a nyní ji hrozí, že v případě, že celý soud prohraje, přijde i o střechu nad hlavou. Podle Marcely hlavní vina připadá na insolvenční správkyni, která na zastavěný dům byla určena a která odsouhlasila nehorázně vysoký požadavek společnosti dvojnásobně převyšující původní dluh.

U Vrchního soudu rovněž poukázala na to, že zaměstnanci a zástupci Reiffeisenbanky jí při sjednávání úvěru nedostatečně informovali o vysokém úroku (29%), respektive ji o něm neinformovali vůbec a jen ledabyle poukázali na tzv. obchodní podmínky. Jenže podle paní Marcely v obchodních podmínkách nic takového není a navíc banka má tři různé obchodní podmínky.

Luděk Toman

Podobné příspěvky

Exekutorská komora spouští projekt „Otevřená data o exekucích“

Afri

Proti změnám v české justici protestovali tisíce lidí

Jaroslav Hauer

ESTÉE LAUDER PŘEDSTAVUJE NOVÉ RTĚNKY PURE COLOR LOVE LIPSTICK

Šebík

Tento web používá pro svou práci nutné cookies. Souhlasím Číst více

GDPR zásady