Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Novinky Pražského Zpravodaje

Benefiční koncert pro Honzíka

DSC06922.JPGuVe čtvrtek 8. 9. se hvězdy českého showbyznysu spojily, aby pomohly chlapečkovi, který se před třemi lety nešťastnou náhodou topil a od té doby je ve vigilním kómatu. Honzík se topil v bazéně a po půl roce byl propuštěn do domácí péče. Rodiče Honzíka musí rehabilitovat, podávat léky, polohovat, dělat hygienu, odsávat z tracheostomie a všechny další důležité úkony okolo. Jejich domácí péče je srovnávána s péči nemocniční, Honzík ji vyžaduje plných 24 hodin. Naše zdravotnictví ani zdravotní pojišťovna tuto léčbu nemají schválenou, takže léčbu nehradí, ani nijak finančně rodině nepomáhají. Honzík již podstoupil druhou léčbu v zahraničí, a to terapii kmenovými buňkami, která se u nás neprovádí. První aplikace kmenových buněk proběhla v prosinci 2015 v Bělehradě. Druhá v dubnu 2016 v Moskvě a na třetí Honzík odlétá v říjnu opět do Moskvy. Čeští lékaři naději na zlepšení zdravotního stavu chlapci nedávají, na rozdíl od lékařů z kliniky v Bělehradě a Moskvě. Aplikaci by bylo potřeba opakovat ve více dávkách, aby se pacientův stav zlepšoval co nejdřív.

DSC05861 DSC06731.JPGu DSC06741.JPGu

Dále citujeme dopis rodičů:

DSC06222Naši milí a úžasní přátelé,

jak už jsem několikrát psala, osud nám v životě přinesl spoustu bolesti, ale také spoustu radosti a jednou z nich je to, že jsme poznali našeho úžasného kamaráda Tomáš Gottlieba a obrovskou spoustu úžasných přátel kolem něj, se kterými jsme měli konečně tu čest setkat se včera osobně na koncertě “Síla hlasů pro Honzíka”, Hvězdy s velkým „H”, jejichž hlasy měly opravdu obrovskou sílu a dokázaly vytvořit v sále fantastickou atmosféru. Chtěli bychom touto cestou ještě jednou strašně moc poděkovat Tomášovi, bez kterého bychom se nikdy společně nesešli, a který nám strašně moc pomáhá od úplného začátku, kdy jsme se poznali. Děkujeme všem skvělým účinkujícím, kteří nejenže (bez nároku na honorář) předvedli excelentní výkon, ale kteří byli také nesmírně milí a všichni drží Honzíkovi pěsti, děkujeme úplně všem, kteří se jakkoliv podíleli na přípravě této super akce, všem lidem s obrovským srdcem, kteří nás přišli podpořit nejen finančně, ale hlavně psychicky a děkujeme i těm, kteří se nemohli koncertu zúčastnit a přesto finančně přispěli.Všichni tito fantastičtí lidé, kteří spojili svá obrovská srdce, přispěli Honzíkovi na léčbu fantastickou částkou 54.300 korun českých a díky nim je náš chlapeček zase o obrovský kus blíže k naději na zlepšení jeho přetěžkého zdravotního stavu.

Byl to báječný a nezapomenutelný zážitek plný emocí, podpory a víry v naději, který zůstane navždy hluboko v našich srdcích. DĚKUJEME ZA HONZÍKA

 

Na koncertu vystoupili :
Ondřej Ruml, Milan Peroutka, Leona Gyongyoshy, Petra Gygy Gyongyoshi, Kristýna Šebíková, Jaro Smejkal,  Sámer Issa, Radek Saliee, Jan Bendig.

 Moderátorkou večera je Veronika Sasková Farářová.

 Moderátor dražby je Ivo Neuirt.

zdroj i foto JH

 

 

Podobné příspěvky

Cesta k Vysoké hře Josefa Šímy v NG Praha

Petr Ondrášek

Nová expozice NG ve Schwarzenberském paláci

Petr Ondrášek

Vánoční benefiční večírek pro Helppes

Afri

Tento web používá pro svou práci nutné cookies. Souhlasím Číst více

GDPR zásady