Tipy volejte: 773 693 460, pište redakce@prazsky-zpravodaj.cz
Hledejte cokoli zde na webu
DomůNovinky Pražského ZpravodajeAnglická královna je v Praze

Anglická královna je v Praze

Anglická královna je v Praze

DSC_1174Nejzábavnější muzeum voskových figurín Grévin vzdává hold nejdéle vládnoucí panovnici na světě, britské královně Alžbětě II. Ta letos slaví 65 let na trůně a brzy také své 91. narozeniny. Na její počest ji muzeum Grévin uvítá ve své expozici. Slavnostní inaugurace proběhla v muzeu voskových figurín 22. března za účasti britské velvyslankyně v České republice Jan Thompson OBE a nejvyšších zástupců Britské obchodní komory.

K oslavám královského výročí se připojilo i nejzábavnější muzeum voskových figurín Grévin Praha a pod záštitou Britského velvyslanectví uspořádalo slavnostní inauguraci královniny voskové dvojnice. Královnu dorazila přivítat britská velvyslankyně Jan Thompson OBE. Šanci na setkání s královnou v muzeu voskových figurín si nenechala ujít ani ředitelka Britské obchodní komory Marcela Černochová. Na počest britské královny zazněly známé melodie skupiny The Beatles v netradičním podání Telemannova kvarteta.

Slavnostní inauguraci uvedl René Kekely společně s Danielou Pedret, PR a marketingovou ředitelkou Grévin Praha. Na pódiu se objevila scénáristka a režisérka Pavlína Moskalyková, která DSC_1306bydlí hned vedle britské ambasády, a dostalo se jí vzdělání na anglické škole. Nechyběl ani stylista, vizážista a nově i návrhář Kája Pavlíček.

Nečekaná historická setkání

Je to téměř na den přesně dvacet jedna let, kdy britská královna Alžběta II. poprvé navštívila Prahu a setkala se s tehdejším prezidentem Václavem Havlem. Byla tenkrát středa 27. března 1996 a britský královský pár u nás strávil tři dny. Kromě Prahy navštívili i Brno, kde je vítalo tisíce lidí. Královna Alžběta II. je prvním britským monarchou, který navštívil Českou republiku. Nyní se toto historické setkání zopakuje. I když jeho aktéři jsou tentokrát voskoví. Podoba obou soch je však dokonalá, tak jak to umí jen v ateliérech Grévin.

DSC_1171V muzeu Grévin jsou možná i další královská setkání. Vosková královna Alžběta se zde setkává s jedinou vládnoucí ženou na českém trůně císařovnou Marií Terezií. Britská královna dorazila právě včas, aby stihla oslavy 300. narozenin císařovny, které se kvapem blíží.

Dejte si čaj s britskou královnou v centru Prahy!

Už v roce 1996 vzbudila návštěva královny velký ohlas. Všichni fanoušci charismatické britské královny se teď mohou těšit na její voskovou dvojnici přímo v Praze. Ta bude trpělivě pózovat pro objektivy fotoaparátů. První příležitost se veřejnosti naskytne ve čtvrtek 23. března mezi desátou a DSC_1217osmnáctou na Britských trzích na Malostranském náměstí, pořádaných Britským velvyslanectvím a Britskou obchodní komorou. Audience u královny budou pokračovat přímo v muzeu Grévin Praha, a to během Britského víkendu 24.–26. března. Přijďte ochutnat britské speciality a nápoje; přijďte objevit tradiční britské značky nebo se potěšit stylovou britskou módou a designem. Těšit se můžete také na tradiční odpolední čaj. S hudbou kapely Beatles to roztočíte v rytmu rock´n´rollu. Na všechny čeká společnost vskutku královská!

Přijměte naše pozvání a vydejte se na cestu prostorem a časem magickými světy Grévin Praha, kde se nečekaná setkání stávají skutečností. Odhalte tajemství slavných, staňte se partnery hvězd a zažijte nový rozměr zážitku s mobilní aplikací Grévin Praha, která se stane vaším osobním průvodcem!

Facebook komentáře

Sdílejte články