Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Lifestyle

Líčení pod roušku

Rouska a zena

Říkáte si, na co se líčit, když to stejně nikdo neuvidí? A necháte pohodlnost zvítězit nad svou ženskou potřebou cítit se krásná. Často ale přijde chvíle, kdy roušku sundáte a necítíte se bez make-upu zrovna dvakrát komfortně. Nenechte proto líčidla zahálet – řekneme vám, jaké novinky použít, aby i pod roušku mělo líčení svůj smysl a stále vám to slušelo.

MAKE-UP, KTERÝ ODOLÁ, A OČI, KTERÉ ZÁŘÍ

Správný podklad je klíč

Nenechte se uchlácholit tím, že vám polovina obličeje není vidět. Všechny rozšířené póry, drobné i větší vrásky a lesknoucí se pleť se pod rouškou neskryjí. Tohle všechno umí redukovat dobrá podkladová báze, třeba nová Dermacol Aktivní podkladová báze White Magic nebo vizážisty milovaná sametová Dermacol Vyhlazující báze pod make-up Satin, která je nyní dostupná i v tubě. Pokud vás tyto neduhy (ještě) netrápí a hledáte pouze rozjasnění a hydrataci, nabídne vám je díky obsahu kokosové vody Dermacol Báze pod make-up Coco Splash.

Make-up, který vydrží

Nasadit roušku, poupravit roušku, sundat roušku, a tak x-krát dokola. Není make-up, který by tohle bez úhony vydržel, ale je dobré vybírat takový, který dotekům a otěru odolává lépe než ostatní. Třeba takový Dermacol Dlouhotrvající krycí make-up Longwear Cover. Obsahuje částečky jojobového vosku, který se při kontaktu s kůží rozehřeje, vytvoří ochrannou vrstvu a stává se odolný vůči doteku. Kromě toho už v tenoučké vrstvě opravdu výborně kryje – vaše nedokonalosti nebudou vidět, ani když sundáte roušku. K dostání je ve čtyřech odstínech.

make-up

Pod rouškou: Jak trpí vaše pleť a rty?

Možná to najednou poznáte i vy – pleť pod rouškou se začíná chovat jinak. Objevují se pupínky, akné nebo popraskané rty a koutky. Jak na to, aby pleť během koronavirové pandemie nestrádala?

Nosit roušku je v dnešní době nutnost a zároveň i ohleduplnost k ostatním lidem, protože je velkou pravdou, když se říká: „Moje rouška chrání tebe, tvoje rouška zase mě.“ Jenže kromě toho, že mívají lidé problémy s mlžením brýlí, trpí pod rouškou či respirátorem také pleť a rty. Zvlášť pokud ji na sobě musíte mít bez možnosti sundání hned několik hodin.

Jak pečovat o roušku?

Vidím to i sama na sobě – běžně nemám problematickou pleť, o akné jsem slyšela jen z rychlíku, když jsem byla v pubertě. Jenže teď se mi na obličeji začaly pravidelně tvořit pupínky. Moje kamarádka zase mnohem více trpí na opary a koutky. Je to ale pochopitelné. 

Běžná papírová rouška zhruba po 20 minutách nošení zvlhne. Látkové roušky sice vydrží déle, ale ani ty nenoste několik hodin v kuse. Vždy mějte na den připraveny dvě až tři roušky, večer je vyperte (vyvařte) a vyžehlete.
Vlhko a teplo je totiž ideálním prostředím pro množení bakterií, maštění pleti, a tím i tvorbu akné. Neprospívá tak vůbec citlivé nebo mastící se pleti.

MAKE-UP, KTERÝ ODOLÁ, A OČI, KTERÉ ZÁŘÍ

Obočí teď mluví za vás

Často jsou to nyní pouze oči a obočí, které vašemu protějšku napoví, jak vlastně vypadáte a co si asi myslíte. Tak nedovolte, aby působily mdle a neupraveně. Zvláště pokud jste běžně zvyklá sázet při líčení na výrazné rtěnky a líčení očí a obočí upozaďovat. Více než kdy jindy teď dbejte na to, abyste měla obočí hezky upravené – vytrhané přebytečné chloupky, doladěný tvar a zvýrazněnou jeho barvu. V tom vám pomůže Maybelline New York Gelová řasenka na obočí Brow Fast Sculpt (koupit v e-shopu). Obočí s ní v několika tazích snadno učešete, zafixujete jeho tvar a barevně zvýrazníte.

obočí
Tip redakce:

Máte pocit, že rty jsou pod rouškou v pozadí a není potřeba je líčit? No ale co když bude příležitost roušku sundat? Buďte připravená, a to díky Dermacol Dlouhotrvající barvě na rty 16H Lip Colour (koupit v e-shopu), která je opravdu “nezničitelná” a vydrží i pod rouškou.

Oči, které zaujmou

Říká se, že seznámit se je v dnešní době těžké. Kvůli rouškám nemůžeme rozehrát všechny půvaby své tváře a zaujmout. Těžké to je, ale ne nemožné. Podívejte se na ženy z Dálného východu. Ty musí umět okouzlit jen očima po celý svůj život. Pomocí líčení podtrhnou krásný tvar svých očí, zvětší je, prodlouží si řasy… A všechny tyto možnosti máte vy také. Smyslné a intenzivní líčení vám vykouzlí Maybelline New York Oční linky v peru Hyper Easy (koupit v e-shopu), které mají neobyčejnou výdrž. Stejně intenzivní a odolné linky vám namaluje i Dermacol Automatická tužka na oči 16H Matic Eyeliner (koupit v e-shopu). Na vás je pouze si vybrat, jestli dáte přednost peru nebo tužce. A pokud chcete opravdu zaujmout, vsaďte na barvy! Co třeba barevné, ale vkusné linky v odstínech khaki nebo luxusní tmavé fialové? Vyzkoušejte v těchto odstínech Dermacol Tužku na oči 12H True Colour Eyeliner (koupit v e-shopu).

Nehty v centru pozornosti

Mít upravené nehty je teď důležitější než kdy jindy. Pozornost teď tolik nepoutají vaše rysy nebo výrazné rty, a tak oči lehce zabloudí na ruce. Když k tomu navíc připočteme neustálé nasazování, upravování a sundávání roušky, jsou teď ruce a nehty opravdu na očích často. Dopřejte jim pečlivou manikúru a následně nátěr např. Dermacol Dlouhotrvajícím lakem na nehty 5 Days Stay (koupit v e-shopu) v krásných odstínech SparkleFairy nebo Unicorn. Jeho složení s pryskyřicí přispívá k vyššímu lesku a také výdrži – měl by odolat oděrkám i olupování celých 5 dní.

nehty

TIP: Široký výběr dalších produktů pro dokonalý vzhled i pod rouškou najdete na e-shopu Teta drogerie (pokračovat na e-shop).

Připravila pro vás Vanda Vízková
https://www.tetadrogerie.cz/

Podobné příspěvky

20 let Cosmopolitan Executive Helas Ladies Club

Šebík

Problémy s neplodností se řeší nejvíce na podzim

Redakce

Nemusíte platit přehnané faktury za mobilní internet

Redakce

Tento web používá pro svou práci nutné cookies. Souhlasím Číst více

GDPR zásady