Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Lifestyle

České ženy ctí Boženu Němcovou

Silná, aktivní a statečná žena. Přesně taková je naše slavná spisovatelka a autorka legendární „Babičky“ Božena Němcová v očích dokumentaristky Olgy Sommerové, která byla hlavním hostem dalšího setkání Cosmopolitan Executive Helas Ladies Club v Klášteře minoritů sv. Jakuba. Povídání to bylo opravdu zajímavé.

Helas klubUž 22 let si přeji, aby každé setkání dámského klubu bylo pro všechny vždy plné inspirace, nových podnětů, nápadů. Aby se naše společné akce byly místem, které dělají všem radost a vzbuzují touhu se mezi nás vrátit. Myslím si, že letošní jarní měsíce byly pro nás všechny v tomto ohledu zátěžovým testem, který ne nutně musel mít negativní výsledky. Mně osobně přinesla tato situace velkou vlnu pozitivních nápadů, příležitostí a přátelství. Budu velmi ráda, když v dámském klubu, který je součástí Podnikatelské platformy Helas, budete nacházet to stejné,“ říká zakladatelka dámského klubu Helena Kohoutová.

V letošním roce si připomínáme 200 let od narození nejznámější české spisovatelky, jejíž knihu měl v ruce snad každý z nás – Boženy Němcové, silné ženy, bojovnice, vlastenky a dle mnohých i feministky. Jednou z největších znalkyň jejího života a díla je známá česká dokumentaristka Olga Sommerová. Velmi nás tak potěšilo, že přijala pozvání a o svém vztahu k Boženě, jak jí sama přátelsky říká, nám povyprávěla.

Nesmrtelná hvězda Božena Němcová

Již v roce 1997 o ní natočila dokument s názvem Nesmrtelná hvězda Božena Němcová, nedávno si toto téma vzala do rukou znovu. Tentokrát v pro ni netypickém formátu. Vůbec poprvé v životě totiž napsala libreto k opeře „Jsem kněžna bláznů“. Její ústřední postavou nebyl nikdo jiný než její milovaná Božena. „V české historii mám 2 ženské hrdinky. Jednou je Božena Němcová, tou druhou Milada Horáková. Boženou Němcovou se zabývám už hodně dlouho. Když přišla nabídka na napsání libreta k opeře o ní od samotné autorky hudby, kývla jsem, chopila se toho a napsala dokumentární libreto,“ prozrazuje Olga Sommerová s tím, že celé libreto čerpá z Boženina dramatického života, z její korespondence nebo dokumentů o stíhání Boženy a Josefa Němcových tajnou policií.

Kohoutova _HelenaA co Olgu Sommerovou na Boženě Němcové nejvíce fascinuje? „Božena je už 170 let v Čechách neustále přítomná. Nejenom svým dílem, ale především jako úctyhodný nenahraditelný vzor. Emancipovala se jako občanka i jako žena. České ženy Boženu Němcovou ctí, dodává jim odvahu jednat svobodně. Pro mě je dosud nepřekonanou ženskou osobností, svým literárním dílem, svými názory, svojí občanskou a lidskou odvahou, protestem proti politickému režimu a morálním normám 19. století,“ doplňuje česká dokumentaristka, jejíž díla o Martě Kubišové, Věře Čáslavské, Jiřím Suchém či Soně Červené oslovila široké divácké publikum. Věřme, že se to povede i opeře „Jsem kněžna bláznů“.

Na setkání dámského klubu dorazil také dramaturg Symfonického orchestru hl. m. Prahy FOK, Martin Rudovský. Ten mimo jiné prozradil, jak koronavirová krize poznamenala fungování orchestru a na co se v letošní sezóně nejvíce těší.

Chybět nemohla ani již tradiční dobročinná tombola, jejíž výtěžek putoval na sbírku ve prospěch svatojakubských varhan. V souladu s bezpečnostními COVID nařízeními připravil pro hosty chutné pohoštění Fresh Catering a o technickou stránku se již tradičně postarala Agentura CEZAA.

Poděkování za podporu však patří všem partnerům klubu:

Vodafone, Autosalony Kopecký, Oxalis, Generali Česká pojišťovna, E.on, Bewit, Harmonelo, KetoDiet, Samurai Shot, Advanced Medical Solutions, Neuraxpharm & Preventan, Mediarex, Ferticare clinics, Atok Original, Naděje-byliny, časopis Křížovka, CRIF – Czech Credit Bureau, Esthé Laser Clinic, FOK – Symfonický Orchestr hl.m. Prahy, Granát Turnov, Inca Collagen, Jaroslava, Lenatrans, my.pled, Prospectea, Technoaqua. Franck Provost, Gaston, Květiny Bubeníčková, Lifefood, Moje Maso, Natur Produkt, SCANquilt, epravo.cz, Madam Business, S-Press, Brands&Stories, Prestige, Statuss, Pražský zpravodaj, First Class a Pražskej rej.

COSMOPOLITAN EXECUTIVE HELAS LADIES CLUB

Ve své historii prošel dámský klub nejrůznějšími změnami. Na samém začátku šlo čistě jen o vytvoření přátelské komunity žen, což se povedlo. A proto jsme se snažili posunout jeho fungování dál a pomáhat jeho členkám v profesním životě, nacházet pro ně obchodní příležitosti a možnosti dalšího rozvoje jejich byznysu. Postupem času jsme však díky našim jiným podnikatelským platformám více zaměřených na byznys zjistili, že největší hodnotou dámského klubu je právě ona radost a možnost sdílení, kterou svým členkám nabízí. Pokud se chtějí při setkáních bavit o obchodních záležitostech, samozřejmě mohou. Naším cílem však primárně je, aby pro ně byl dámský klub místem, kde si mohou odpočinout, potěšit se, najít nové podněty a inspiraci, přijít na nové myšlenky. A to i v době, kdy mají starosti nebo se necítí úplně ve své kůži. A kdo ví, třeba jim přátelství a vztahy navázané v dámském klubu přinesou i nějaký nový obchod.

Proč ženy do Dámského klubu vstupují?

 • chtějí se bavit, protože v něm nachází spoustu kvalitní legrace
 • hledají nové podněty a inspiraci, protože máme špičkový program
 • chtějí se setkávat s novými lidmi a na každé akci je minimálně 100 velmi zajímavých lidí a hostů
 • rády se vzdělávají, my jim nasloucháme a podle toho zveme inspirativní osobnosti
 • chtějí získávat nové pracovní a osobní kontakty a Dámský klub je skupina velmi činorodých a podnikavých žen
 • rády se vrací na místo, do příjemného prostředí, které je bezpečné, kvalitní a některé již celých 21 let
 • chtějí patřit do dobré společnosti…
 • anebo z desítek různých důvodů, které znají pouze ony samy 🙂

Co získají?

 • stávají se součástí přátelské komunity žen
 • přístup na Společenské večery a Mimoklubová setkání
 • klubový katalog
 • měsíční Program výhod a benefitů
 • elektronický Zpravodaj s podnětnými informacemi pro osobní i profesní život

www.helas-ladies-club.cz

Podobné příspěvky

Nebojte se ukázat lokty a kolena!

Šebík

Ženy se bouří proti diktátu lodiček

Afri

Místo kapének kapky šampaňského a bez zpěvu

Jaroslav Hauer

Tento web používá pro svou práci nutné cookies. Souhlasím Číst více

GDPR zásady