Tipy volejte: 773 693 460, pište redakce@prazsky-zpravodaj.cz
DomůKulturaHudbaZNÁMÁ ROCKOVÁ BABIČKA PŮVODEM Z AMERIKY ZVEDLA ZE ŽIDLÍ PRAŽSKOU LUCERNU.

ZNÁMÁ ROCKOVÁ BABIČKA PŮVODEM Z AMERIKY ZVEDLA ZE ŽIDLÍ PRAŽSKOU LUCERNU.

ZNÁMÁ ROCKOVÁ BABIČKA PŮVODEM Z AMERIKY ZVEDLA ZE ŽIDLÍ PRAŽSKOU LUCERNU.

Legenda rocku Suzi Qutro, dnes žijící ve Velké Británii, která přijela na šnůru koncertů do ČR vystoupila v den svátku sv. Martina opět v Praze. Ve vyprodaném velkém sále Paláce Lucerna v Praze dokázala, že svému publiku má stále co nabídnout i ve svém dobrém věku 65 let.

Už česká rocková předkapela Progres ze zlatých 70.-80. let připravila pro Suzi Qutro svým hodinovým koncertem dobrou půdu pro koncert na kterém se rozhodně jen nesedí.

Stále živelná, živočišná i velmi empatická Suzi nemohla potom ve svém vystoupení, kromě rockových pecek, pochopitelně vynechat i dva nejznámější své hity, které se do dnes hrají v rádiích. Jsou jimi písničky YOU CAN´T GIVE ME LOVE z roku 1978 a STUMBLIN IN z roku 1979 zpívaná s Chrisem Normanem, které se bez ohledu na generační příslušnost prostě stále líbí, tak jak to ostatně potvrdily i bořlivé reakce aktivních posluchačů v Lucerně.

Ke konci koncertu potom doslova a do litery Suzi Qutro zvedla skoro všechny účastníky koncertu ze židlí, když je pozvala v co největším počtu (bez ohledu na ochranku) k pódiu a svými pózami a výzvami je skvěle vtáhla do vyvrcholení celého rock-popového skvělého hudebního počinu tohoto svatomartinského večera.

Suzi děkujeme! Od našich teenegrovských let, kdy si tě pamatujeme vždy jen s basovou kytarou u pasu, jsi stále hodně dobrá a umíš nás pobavit i vrátit vzpomínky na naše nevybouřená mládí.

Text a fota: Aleš Pavel Strnad – 1.kapleník pražský
SUZI

Facebook komentáře

Sdílejte články