Tipy volejte: 773 693 460, pište redakce@prazsky-zpravodaj.cz
DomůKulturaŽebříček pěti nejoblíbenějších knih Jojo Moyesové

Žebříček pěti nejoblíbenějších knih Jojo Moyesové

Žebříček pěti nejoblíbenějších knih Jojo Moyesové

Bestsellery Než jsme Tě poznala, Poslední dopis od tvé lásky, Stříbrná zátoka aj. zná celý svět! Který z románů  Jojo Moyesové milují fanouškové nejvíce a proč…?

Jojo Moyesová je britská spisovatelka působící v oblasti literatury od roku 2002. Těší se nemalé oblibě, její romantické příběhy byly vydány v třiceti pěti zemích po celém světě a s pravidelností se umísťují na předních příčkách evropských i amerických žebříčků bestsellerů. Nejedná se o klasickou červenou knihovnu! Zaznamenáte vážnější podtext a ojedinělé velké činy.

Podle Československé databáze knih si páté místo vysloužila Stříbrná zátoka (z roku 2015) s neuvěřitelným hodnocením 78% úspěšnosti. Román Vás okouzlí jedinečnou atmosférou: velryby, plejtváci, moře, lodě, klid. Autorka dokáže zaujmout nejen pohádkovým místem, ale i fantastickou záplatkou. Určitě stojí za přečtení.

U čtvrtého, třetího a druhého místa nalezneme v hodnocení pouze nepatrné rozdíly. Čtvrté místo obsadil Poslední dopis od tvé lásky (z roku 2013) s 87% úspěšnosti. Dílo získalo prestižní britské ocenění Romantic Novel of The Year Award a rozhodně zahřeje u srdíčka! Na třetím místě najdeme novinku Jeden plus jedna (2016) s hodnocením 88% úspěšnosti, kde autorka vsadila na rodinné drama a setkala se tím s ohromným úspěchem. Stříbrná medaile patří titulu Dívka, jíž jsi tu zanechal (hodnocení 89%) z roku 2015. Kniha je rozdělena do dvou rovin a každý čtenář si tak přijde na své. Samozřejmě nepostrádá drama, obezřetný humor, dávku lítosti a kopec lásky.

Nejlépe hodnocenou knihou Jojo Moyesové je milostný příběh Než jsem Tě poznala (2013) s fascinujícím hodnocením 93% úspěšnosti. Neuvěřitelně silné a dojemné vyprávění! Není co vytknout! Bestseller se díky obrovské oblibě dočkal i filmového zpracování a oslovil tak další řadu nových fanoušků.

Ať už si vyberete jakoukoliv z knih Jojo Moyesové, budete nadšení! Všechny zmiňované romány jsou nadprůměrně hodnoceny, budou Vás neskutečně bavit a teď už pouze záleží, kterému dáte přednost…?

Zdroj: http://www.cbdb.cz/

Miriam Blahová

Facebook komentáře

Sdílejte články