Tipy volejte: 773 693 460, pište redakce@prazsky-zpravodaj.cz
DomůKulturaJiří Slíva vystavuje v Plzni

Jiří Slíva vystavuje v Plzni

Jiří Slíva vystavuje v Plzni

Západočeská galerie v Plzni, výstavní síň „13“, představuje  výstavu Jiří Slíva – Kresbou ke smyslu.

Jiří Slíva je nepřehlédnutelnou osobností na poli kresleného humoru, ilustrace a v volné grafiky. Jeho osobitý výtvarný styl práce se vyznačuje smyslem pro humor, jednoduchostí, vystižením pointy i textovou zkratkou.

Jiří Slíva Koncert pro uši, olej, plátno

Jiří Slíva Koncert pro uši, olej, plátno

Jiří Slíva litografie Shoe, shoe, shoe

Jiří Slíva litografie Shoe, shoe, shoe

Jiří Slíva, litografie Už jsi mě četl

Jiří Slíva, litografie Už jsi mě četl

 

Výstava není rozdělena tradičně po typických tématech (tedy svět jazzu,vína, kávy, Fraze Kafky atd.), ale poukazuje na výtvarné aspekty jeho tvorby. Jednotlivé části představují použití znaku, opakujících se variací nebo kresby, kdy jsou výjimečně vystaveny autorovy kresby ze zpěvníků nebo ikonickými náměty např. Mickey Mouse a Charlieho Chaplina.

 

„Jiří Slíva je v prvé řadě excelentní kreslíř, který rychlou a pohotovou kresbou zaznamenává okamžité nápady, drobné postřehy z dění kolem, různé varianty jednoho tématu spojeného s hledáním ideálního řešení – teprve potom nastupuje vědomá stylizace a realizace v charakteristickém „slívovském“ rukopisu,“ vysvětluje autorka koncepce výstavy Helena Musilová.

K výstavě byl vydán katalog s řadou barevných reprodukcí a odborným textem autorky výstavy.  Aktuální informace o doprovodném programu najdete na www.zpc-galerie.cz a FB.com/zapadoceska.galerie.

Výstavu můžete shlédnout do 25 srpna.

Fotografie nad textem: Svata trojice, 1994, lept,  papír

Zpracoval: Petr Ondrášek

Všechny fotografie © ZČG Plzeň

 

Facebook komentáře

Sdílejte články