Tipy volejte: 773 693 460, pište redakce@prazsky-zpravodaj.cz
Hledejte cokoli zde na webu
DomůKulturaDruhou českou institucí zařazenou do proslulé anglické edice Director’sChoice je Západočeská galerie vPlzni

Druhou českou institucí zařazenou do proslulé anglické edice Director’sChoice je Západočeská galerie vPlzni

Druhou českou institucí zařazenou do proslulé anglické edice Director’sChoice je Západočeská galerie vPlzni

Londýnské nakladatelství Scala Arts & Heritage PublishersLtd. vydává posledních deset let edici s názvem Director’s Choice, jež představuje významná světová muzea a galerie pohledem jejich ředitelů.

Nejnovějším přírůstkem do této edice je výběr ředitele Západočeské galerie v Plzni Romana Musila, který v české a anglické verzi představuje 37 významných děl rozsáhlých uměleckých kolekcí této instituce. V knize jsou zastoupena díla od poloviny 14. století do konce 20. století.Západočeská galerie se tak dostala do exkluzivního výběru světových institucí jako je vídeňská Albertina, londýnská National Gallery, Alte a Neue Pinakothek v Mnichově, newyorská Frick Collection, či obrazárna berlínských Staatliche Museen.Ve stejném roce jako publikace Západočeské galerie v Plzni vychází i kniha petrohradské Ermitáže a Guggenheimova musea v Bilbau.

Zastoupená muzea a galerie jsou rozprostřeny v 22 zemích na 3 kontinentech. Západočeská galerie je teprve druhou českou institucí a první českou galerií, která byla do této prestižní edice zařazena.  První bylo v roce 2017 Uměleckoprůmyslové museum v Praze.

Publikace je na prodej v obou jazykových mutacích na pokladnách výstavních síní Západočeské galerie v Plzni. Anglická verze knihy distribuuje nakladatelství Scala Arts & Heritage na více než padesáti místech po celém světě spolu s ostatními tituly edice Director’s Choice a za pár dní na knižním veletrhu ve Frankfurtu nad Mohanem ve dnech 16-20. října.

Fotografie nad textem: Obálka publikace © ZČG Plzeň

S použitím TZ ZČG Plzeň zpracoval Petr Ondrášek

Facebook komentáře

Sdílejte články