Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Kultura Reportáže Sport

V sobotním finále Monster Speedway World Cupu zvítězil Polský tým

V sobotu se na plochodrážním stadionu v pražské Markétě konalo finále nejvýznamnější mezinárodní soutěže plochodrážních družstev – Speedway World Cup. V dramatickém finále spolu soutěžily týmy z Austrálie, České republiky, Dánska a Polska. Zlato nakonec patřilo polskému týmu v sestavě Jaroslaw Hampel, Krzysztof Kasprzak, Patryk Dudek a Maciej Janowski, ačkoliv o vítězi napínavého finále nebylo rozhodnuto až do závěrečné dvacáté jízdy, do níž vstupovaly týmy Dánska a Polska se shodným počtem 38 bodů. Napjatou atmosféru navíc umocnilo opakování startu posledního kola. Poláci nakonec zvítězili o jediný bod nad Dány. Na třetím místě se umístili Australané, kteří si možnost bojovat ve finále, zajistili čtvtečním vítězstvím v kvalifikaci. Český tým po svém nevýrazném výkonu, skončil na čtvrté příčce.