Tipy volejte: 773 693 460, pište redakce@prazsky-zpravodaj.cz

V Praze chystají akci k nedožitým sedmdesátinám Michala Tučného

Galavečer na oslavu nedožitých 70. narozenin country zpěváka Michala Tučného se uskuteční 4. dubna ve Velkém sále pražské Lucerny. Program koncertu bude stejně jako na podobné akci před dvěma lety obsahovat největší Tučného hity v podání různých interpretů. Diváci se mohou těšit mimo jiné na Ondřeje Hejmu, Václava Bláhu, Františka Segráda, Tomáše Linku, Tomáše Hrbáčka, Tomáše Trapla, skupinu Tučnáci a další. ČTK o tom za pořadatele informovala Zdena Selingerová.

Nedožité 70. narozeniny legendy tuzemské country připadnou na 11. ledna. Tučný stanul “tam u nebeských bran” 10. března 1995 ve věku 48 let.

“Před dvěma lety jsme zorganizovali vzpomínkový koncert k 20 letům od tátovi smrti. Byl to krásný večer. Lucerna byla vyprodaná, všichni se dobře bavili. Sešli jsme se s tátovými přáteli a známými, kteří na koncertě vystupovali, a divákům se to také líbilo. Jsou to už dva roky tak mě napadlo udělat podobnou akci při veselejší příležitosti, k tátovým sedmdesátinám,” uvedla pořadatelka Gabriela Novotná.

Večerem bude provázet moderátor Aleš Háma, zpěváky doprovodí bluegrassová kapela BlueGround. Více informací se nachází na www.michaltucny.cz.

Během své kariéry prošel Tučný skupinami Rangers, Rivals, Greenhorns, Fešáci či Tučňáci a na trůn české country jej pasovaly hity jako Poslední kovboj, Pověste ho vejš, Báječná ženská, Všichni jsou už v Mexiku nebo Snídaně v trávě. V posledních letech před smrtí se stal hostem českobudějovické kapely Weekend a uváděl rovněž písničkové pořady v tamním rozhlasovém studiu. V březnu 1995 podlehl dlouhé nemoci a byl pohřben v Hošticích na Strakonicku, kam jezdil na chalupu.

V Hošticích u Volyně se od roku 1998 scházeli každoročně Tučného fanoušci na festivalu Stodola Michala Tučného. V posledních letech se však potýkal s finančními problémy a loni byli pořadatelé nuceni akci zrušit.

(ČTK)

Facebook komentáře

Sdílejte články