Tipy volejte: 773 693 460, pište redakce@prazsky-zpravodaj.cz
Italský design

Italský design v Praze

 Pouhých 14 dní byla v Národním domě na Smíchově k vidění výstava italského designu.

Výstava, která seznámila návštěvníky s hlavními představiteli, nápady a projekty, které formovaly italský design od 30. let až do našich dní, byla rozdělena do dvou částí.

Putovní výstava Svicolando

V první části se představila putovní výstava Svicolando – Pocta Vico Magistrettimu, která vyprávěla o historických profesionálních partnerstvích mezi Vicem Magistrettim a některými z předních italských návrhářských firem.

Vico Magistretti se narodil v roce 1920 v rodině patřící k milánské střední třídě, vystudoval architekturu. V roce 1945 zahájil profesionální činnost ve studiu svého otce, architekta Piergiulia Magistrettiho.

Redakčně zkráceno, plná verze zde

Podílel se na společné práci na výstavbě milánské čtvrti QT8 v Miláně, kde se konají slavná Trienále a rodí se návrhářský průmysl. Na IX. Trienale získal Zlatou medaili, na X. hlavní cenu.

Výstava stovky exponátů italského designu

V druhé části byla vystavena stovka exponátů, jež ukázaly vývoj italského designu od třicátých let dvacátého století až do dnešních dnů. „Rozhodli jsme se rozdělit expozici do čtyř časových úseků: třicátá až padesátá léta, šedesátá a sedmdesátá léta, osmdesátá a devadesátá léta a tvorba po roce 2000“, vysvětlila Alexandra Georgescu z KOGAA Studia, jež celou expozici realizovalo.

Redakčně zkráceno, plná verze zde

Prakticky celá italská diplomatická síť ve světě podporuje šíření italské kultury, jazyka, designu, gastronomie a kinematografie“, dodává rada Italského velvyslanectví v Praze, Federico Bernardi.

Výstavu uspořádalo Italské velvyslanectví v Praze, Italský kulturní Institut, Městská část Praha 5 ve spolupráci s Italsko-českou obchodní a průmyslovou komorou a KOGAA Studiem.

Redakčně zkráceno, plná verze zde

Jaromír a Věra Hamplovi

 

Facebook komentáře

Jsem brněnský novinář a přispěvatel na různé blogy. Jsem také správce webu Pražského zpravodaje a píšu na Blog iDNES - http://hynek.blog.idnes.cz . Nepřetiskuji tiskové zprávy, protože práce novináře musí být nezávislá a autentická. Nejdu s davem. Dav je smrt novináře. Exkluzivita a vlastní články a fotografie - to je má práce. Pracuji v reklamě na internetu a používám klasické metody propagace jako SEO pro lidi, PPC. Také využívám netradiční metody propagace. Provádím analýzy webů. Tvořím weby na Wordpressu. Neustále se učím nové poznatky.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com