Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Kultura Reportáže Zprávy z Prahy

Trabantem napříč Tichomořím v KC Novodvorská

Že mohou být přednášky i zábavné a zajímavé, ukázal včera v KC Novodvorská Dan Přibáň. Pokud Vám jméno není známé, název “Trabantem napříč Tichomořím” jistě znáte. Pokud by i tak někdo váhal, máme tady ve zkratce pár informací:

Jedná se o tým lidí, autorem celého projektu je právě Dan Přibáň, kteří se rozhodli objet části světa v Trabantu. Vše začalo v roce 2007, kdy se tým rozhodli pro název akce Trabantem hedvábnou stezkou, posléze dva roky na to, jeli Trabantem napříč Afrikou a minulý rok se rozhodli pro Jižní Ameriku. Ani to jejich síly nevyčerpalo a letos se vydali do Tichomoří. Ač posádka urputně sháněla sponzory, stále to nestačilo a tak požádali všechny, kdo mohou, přihlásili se na startovač a doufali, že se jim podaří vybrat 500 000 Kč, které měli jako cíl. Nakonec se díky lidem tento cíl několikrát znásobil, posádka vybrala skoro 3 milióny korun a tak se “žlutý cirkus” mohl vydat na cestu.

V TV jste mohli vidět zdokumentovanou cestu Amerikou, kde byly k vidění 2 Trabanty, Jawa a Fiat 126P. V Tichomoří byla navíc ČZ 175 a i tým se rozšířil o nové lidi. Posádku doplnili Dominika Gawliczková, Marcin Obalek a dva vozíčkáři Kristína Madajová a Jakub Koucký. Cesta trvala bezmála půl roku.

Včera se již podruhé představil zmiňovaný Dan Přibáň v KC Novodvorská na Praze 4, aby přednesl své pocity z cest, fotografie a řekl vše, co se o cestování dá říct. Přednáška začala v 19 hodin, trvala hodinu a půl. Cesta začala v Austrálii a tam také začalo včerejší vyprávění. Vyzdvihnout musíme jak skvěle zapadaly fotografie ke komentáři. Posluchači tak měli možnost alespoň přes fotky navštívit místa, v kterých většina z nich jistě nebyla. Dan také zmínil, že často vynechávali tzv. “turistické atrakce”, kde se to jen hemžilo turisty a proto více stálo za to si zajet o kousek dál, kde bylo kolikrát místo krásnější a zajímavější. Každý den také trávili opravami. Když se neporouchala auta, porouchaly se motorky. Tým však vše hravě zvládl, ale kdo si myslel, že taková cesta je jednoduchá, mýlil se. Další část přednášky se týkala návštěvy Východního Timoru, následně Indonésie a Bangkoku. Mohli bychom Vám sdělit veškeré informace o které se s námi Dan Přibáň podělil, avšak my Vám raději doporučíme zajít na přednášku osobně. Má to své kouzlo, pobavíte se a jistě budete obdivovat nádherné fotografie. Co Vám však můžeme prozradit jsou dotazy, které po přednášce kladli posluchači, jelikož se určitě na každé přednášce liší.

DOTAZY NA PŘEDNÁŠCE – SOUHRN
1) Kdy bude film a kdy seriál? Film bude v kinech od březnu 2016, seriál v září.
2) Trpěl tým na cestě ponorkou? Dan se dlouho nerozmýšlel a rychle odpověděl, že ano, avšak posléze hned doplnil, že dle jeho názoru ponorkou trpí na takových dlouhých a náročných cestách téměř každý.
3) Co jedovatí hadi a pavouci v Austrálii? Pokud se bojíte jet do Austrálie z těchto důvodů, bát se prý nemusíte. Za celou dobu cesty neobjevili jediný nebezpečný hmyz. U vody, kde byla cedule upozorňující na krokodýly, žádní nebyli, pavouka párkrát objevili, ale pro Dana Přibáně to byla prý “slabota” a osobně si myslí, že tato informace je přeceňovaná.
4) Počítala Dominika své pády na motorce? Pády nepočítala, ale přes 100 jich prý určitě nebylo.
5) Kdy dorazí auta do Čech? Auta v pátek dorazily, jistě se dozvíte o akci, která bude určená k přivítání, když budete sledovat webové stránky www.tichomori.transtrabant.cz
6) Kde skončily motocykly, které si tým musel nouzově sehnat, aby cestu dokončili? Motocykly skončily na konci výpravy, čeká se na jejich prodej. Všechny motorky byly levné, jedna se pohybovala v rozmezí 3-4 tisíce korun.
7) Proč si Kiki přebarvila svůj vozík na růžovo? Odpověď byla jednoduchá, Kika je prý růžovou barvou “posedlá”.

Pro velký zájem byla přidaná poslední přednáška, na den 3.11. od 19:00. Tak neváhejte a kupte si vstupenky dřív, než bude opět vyprodáno. Cena vstupného je 170 Kč. Více informací na stránkách www.kcn.cz/

Podobné příspěvky

Rodinné firmy jsou větší optimisté

Afri

Princezna Angelína Dana Bartůňková se na skok vrátila k natáčení

Jaroslav Hauer

MAXÍCI a jejich nový videoklip “Prázdninové Reagge”

Jaroslav Hauer

Tento web používá pro svou práci nutné cookies. Souhlasím Číst více

GDPR zásady