Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Film Hudba Kultura Kultura v Praze Reportáže Zprávy z Prahy

Titanic Live v Praze

Kdo by neznal srdceryvný příběh o chudém Jackovi a dívce, znuděné bohatstvím, Rose. Příběh o lodi, která se zdála být nepotopitelná a jeden náraz do ledovce ukončil život několika tisíců lidí na lodi. Cestující utopeni v ledovém Atlantiku, lidé z první třídy, kteří se chovali sobecky i při nasedání do člunů, láska na život i na smrt mezi Rose a Jackem, zoufalost konstruktéra lodi..To vše je možné vidět ve filmu uznáváného režiséra Jamesona Camerona – Titanic. Film z roku 1997, který znají všechny generace. Film, při kterém ukápne slza nejedné ženě i muži.

A s tímto filmem navštěvuje Evropu turné Titanic Live: Projekce filmu za doprovodu živé hudební produkce v podání devadesátičlenného orchestru, pěveckého sboru a keltských hudebníků. Za zmíňku jistě stojí, že celé evropské turné odehraje Český národní symfonický orchestr. Pražský zpravodaj se zúčastnil projekce v Praze.
Po zaplnění sedaček, které byly i na ploše o2 arény se na projekci objevilo logo turné Titanic Live. Za potlesku se představil orchestr, americký skladatel a dirigent Justin Freer a soubor zpěvaček. Již při úvodní znělce naskakovala po těle husí kůže když síla symfonického orchestru dodala filmu větší emotivní zážitek. Příběh filmu v o2 aréně asi každý znal, ale i tak to bylo něco nového, hlubšího a hlavně emotivnějšího! Plusem byl i fakt, že film byl v původním znění s titulky, takže přece jen to mohlo být pro mnoho diváků něčím nové. Film má přes 3 hodiny a proto byla po delší polovině, po nárazu do ledovce, přestávka, která trvala okolo 15 minut. Když došlo k největšímu zvratu ve filmu a lidi na palubě bojovali o záchranu svého života či života svých blízkých, orchestr nezkoušel ubrat na intenzitě hudby a tak se začaly zaplňovat oči slzami většině návštěvníků. V době, kdy ve filmu Leonardo DiCaprio umrzá ve vodě a Kate Winslet pouští jeho ruku, čímž se Leo ponořuje do hlubin Atlantiku a jeden jediný člun se vrací pro lidi na moři, by byl v aréně slyšet i špendlík padající na podlahu. Nikdo ani nedutal, všichni ze zatajeným dechem sledovali příběh, jakoby ho viděli poprvé v životě. Když již stará Rose vzpomínala na svojí lásku Jacka a následně hodila hledaný diamantový náhrdelník do oceánu, spustili se závěrečné titulky doplněny o živý zpěv písně “Heart Will Go On”. Poprvé se stalo, že by návštěvníci filmu vydrželi až do konce titulek. Titanic Live zvedl diváky ze židle až tehdy, kdy byl orchestru věnován standing  ovation. Za sebe mohu říct, že bych uvítala těchto projekcí s živou hudební produkcí více – film tak diváci daleko více prožívají. Pokud jdete na film do kina, většina lidí vnímá hudbu k filmu spíše jako kulisu než jako součást filmu. Titanic Live dokázal, že hudba je součástí filmu a že dokáže daleko více podtrhnout příběh.

Podobné příspěvky

V Praze se konal již 4. ročník středoevropské konference o potravinovém odpadu

Afri

Rondí ples společenský repertoár 16. a 17. století

Afri

Kino Ponrepo promítne vzácné filmy od polárního kruhu

Šebík

Tento web používá pro svou práci nutné cookies. Souhlasím Číst více

GDPR zásady