Tipy volejte: 773 693 460, pište redakce@prazsky-zpravodaj.cz
Hledejte cokoli zde na webu
DomůKulturaDivadloTipy z dubnového programu La Fabriky…

Tipy z dubnového programu La Fabriky…

Tipy z dubnového programu La Fabriky…

Tipy z dubnového programu La Fabriky: Hořká komedie pro ženy, divadelní ztvárnění Godardova kultovního filmu, autorský dokument a robotický fotbal

Oblíbený multikulturní prostor La Fabrika v pražských Holešovicích v dubnu láká programem, ve kterém si „to své“ najdou příznivci divadla, hudby, tance, autorských dokumentů, komedie i dramatu… Stačí si jen vybrat. Kvalita zaručena!

Vertedance a Vosto5 : Nao-Devils vs. B-Human (work in progress) 8. 4. / 21.00 / Vstupné: 70 Kč

Zapomeň na lidi. Zapomeň na pravidla. Sleduj hru. Fandi! Tanečně-performační koncept dvou renomovaných souborů postavený na bázi robotického fotbalu.
Vývoj umělé inteligence je rychlejší než vývoj člověka. Průmysl, zdravotnictví, armáda a řada dalších oborů by bez robotů dnes už fungovat nemohla nebo by se nerozvíjela. My si však přítomnost robotů většinou uvědomíme až ve chvíli, kdy nám jsou podobní, nebo se o to aspoň snaží. Dvě nohy, dvě ruce, jedna hlava. A to pro robota není vůbec výhodná stavba. Jak by vypadal fotbalový zápas, kde by místo fotbalistů byli nejmodernější zcela autonomní roboti? Čeká nás temná vize nadvlády robotů? Roboti v roli, jakou si ani Karel Čapek představit nedokázal…

Bláznivý Petříček 12. 4. a 13. 4. / 19.30 / Vstupné: 390 Kč

Slavný film legendy francouzské kinematografie Jeana Luka Godarda z roku 1965, ve kterém zazářili Jean Paul Belmondo a Ana Karina, inspiroval režiséra Petera Serge Butka k vytvoření inscenace Bláznivý Petříček. „Divadelní hra na film“ měla premiéru v listopadu 2010 a v La Fabrice se dodnes těší nebývalému zájmu diváků. V hlavních rolích excelují Tatiana Vilhelmová a Vojtěch Dyk. V bezprostřední blízkosti publika rozehrávají příběh lásky mladého muže, znuděného všedností, a krásné teroristky. A také zpívají – autorem hudby je Roman Holý, frontman kapely Monkey Business. Výprava představení je koncipována jako starý filmový ateliér, kterému dominuje automobil, v němž Ferdinand a Marianne prchají před policií, rodinami, ale také před životem. Scénu doplňuje zadní retro projekce.

Zakázané uvolnění 14. 4. / 19.30 / Vstupné: 350 Kč

„Myslíš, že když jsem teď vdaná, tak už nemám smysl pro humor?“

Únos nevěsty…hokejistická hospoda…bouřka…právě probíhající semifinále mistrovství světa v hokeji…Bar je plný alkoholu, jukebox plný songů a ženich nejde a nejde…Jak tohledopadne? Hořká komedie, ve které se setkávají tři mladé ženy v jednom čase a prostoru, aby zde nemilosrdně rozebraly své životy, vztahy a především muže. Tři zkušenosti, tři příběhy, tři pohledy na svět a jedno dramatické vyústění… V hlavních rolích divadelní hry Petra Kolečka, která se dočkala filmové adaptace v režii Jana Hřebejka, se představí Zuzana Stavná, Hana Vagnerová a Tereza Hofová.

Projekt KineDoc: Navěky šťastní 16. 4. / 20.00 / Vstupné: 70 Kč

La Fabrika je jedním z projekčních míst unikátního mezinárodního filmového klubu a alternativní distribuční platformy, spojující fanoušky a tvůrce autorského dokumentu, KineDok. V rámci filmového čtvrtka promítne vždy jeden dokument měsíčně – v dubnu je na programu dokument Navěky šťastní režisérky Tatjany Božič.

V posledním zoufalém pokusu zachránit vztah s mužem jejího života se režisérka Tatjana Božić vrací do minulosti a pátrá v předchozích vztazích, aby zjistila, co je pokazilo. Tatjana navštíví svých pět bývalých partnerů v Moskvě, Hamburku, Londýně a Záhřebu, aby našla odpověď na otázku, proč její milostné vztahy pokaždé ztroskotají. S notnou dávkou sebeironie, ale i s obrovskou vášní, odhaluje pozadí svých minulých vztahů a konfrontuje své (bývalé) muže i sama sebe se složitostmi současných vztahů. Tento dokument je konfrontační, emocionální, ale zároveň vtipný a snadno pochopitelný pro každého z nás. Režisérka se v něm snaží najít svatý grál lásky: šťastný konec!

Více informací a rezervace vstupenek: www.lafabrika.cz

Facebook komentáře

Sdílejte články