Tipy volejte: 773 693 460, pište redakce@prazsky-zpravodaj.cz
DomůKulturaSvátek zamilovaných s bývalkami Ivana Vyskočila – Anife a Lucie!

Svátek zamilovaných s bývalkami Ivana Vyskočila – Anife a Lucie!

Svátek zamilovaných s bývalkami Ivana Vyskočila – Anife a Lucie!

IMG_8970mm(1)Známé osobnosti zdobily valentýnské perníčky!
Valentýn je tady! A to dobře ví i mnoh známé osobnosti. Ty, které měly čas a nebyly zrovna postiženi chřipkovou epidemií, se sešli v úžasném perníkářství na pražské Malé Straně a kromě exkurze u majitelky Lucie Ferencové, si vyzkoušeli ojedinělou formu zdobění pravého českého perníku.
Ve Sweet Prague se tak sešli třeba skladatel Zdeněk Barták s manželkou, zpěváci Josef Vágner nebo Peter Pecha s přítelkyněmi. Herec, moderátor a syn Jana Wericha Jiří Werich Petrášek, lékařka a exministryně zdravotnictví Marie Součková, stylista a vizážista Kája Pavlíček, herec a imitátor Petr Martinák či Anife Vyskočilová se synem. Zajímavostí je, že jak Anife, tak provozovatelka pražského perníkového světa Lucie jsou obě bývalými partnerkami
herce Ivana Vyskočila.

IMG_9038mm“My si rozhodně škubat vlasy nebudeme. Není důvod, jsme v pohodě. A já jsem moc ráda, že Ivan měl po mě tak krásnou a šikovnou holku, jakou je Lucka. Vždyť ty její perníčky to je umělecké dílo,” řekla Anifer      

Když si všichni prohlédli perníkové výtvory a dozvěděli se, že pravý český perník pochází z Prahy a Trutnova, a že do něj patří hlavně pepř – od toho právě slovo perník – kdysi “peperník”, jali se do romantických spodních prostor malovat připravené perníčky.
“To jsem zvědav, co z toho vytvoříme,” ptal se Zdeněk Barták. Zadání bylo jasné – Valentýn, ale každý to mohl pojmout po svém. A zatímco někteří dělali srdíčka různě IMG_9056mmzdobený, například zpěvák Josef Vágner s přítelkyní Marlen vytvořili jakési “puzzle”, které připomínalo sexy děvu v plavkách složenou z několika dílů. A v podstatě také “soutěž” vyhráli. “My jsme nepřišli soutěžit, my jsme přišli proto, aby nám bylo dobře a trochu jsme si zablbli,” svěřil se Vágner.
Všem, kteří perníčky zdobili, se velmi povedli. Někteří budou potravinářskou barvu spojenou s rumovou přísadou, kterou se právě na perníčky maluje, smývat ještě pár dní. “Ale odcházíme s krásným pocitem úžasné atmosféry. Hned bych sem šla pracovat,” svěřila se Marie Součková, podobně jako ostatní hosté. “Já jsem slyšela, že “perník” se říká v Česku taky droze…,” smála se vždy vtipná Anife Vyskočilová.
“Po náročných zkouškách na muzikál Rocky je to skvělá chvíle, jak se zrelaxovat v IMG_9053mmkrásném prostředí a ještě u něčeho tak dobrého, jako je perník,” podotkl hlavní představitel Rockyho Peter Pecha.
“Jsem moc ráda, že přišli tak milí lidé, kteří jsou úspěšní ve svých oborech. Že se jim u nás líbilo a odnesli si také nějaký ten výtvor od nás. A pokud se budou rádi vracet, bude nás to moc těšit,” podotkla perníkářka Lucie Ferencová s příslibem, že podobnou akci chce zorganizovat i na Velikonoce.

Facebook komentáře

Sdílejte články