Tipy volejte: 773 693 460, pište redakce@prazsky-zpravodaj.cz
Hledejte cokoli zde na webu
DomůKulturaHudbaStudent konzervatoře Petr Nekoranec vyhrál Mezinárodní soutěž

Student konzervatoře Petr Nekoranec vyhrál Mezinárodní soutěž

Student konzervatoře Petr Nekoranec vyhrál Mezinárodní soutěž

Petr-a-finalisteMladý český tenorista Petr Nekoranec zvítězil v pátek v jedné z nejvýznamnějších pěveckých soutěží, Mezinárodní soutěže Francesca Viñase pořádané v Barceloně. Dnes večer ho čeká koncert vítězů.Kromě hlavní ceny Nekoranci udělil cenu pro nejlepšího tenora legendární pěvec Plácido Domingo a další cenu český pěvec obdržel také od vedení divadla Teatro Real de Madrid.

Soutěže se letos zúčastnilo 550 mladých pěvců z celého světa, kteří předzpívali v předkolech v evropských a amerických divadlech. Do Barcelony pak přijelo 100 soutěžících, 21 se jich dostalo do finále. Druhou cenu si vybojovala sopranistka Adriana Gonzálesová z Guatemaly a třetí cenu španělský barytonista Carles Pachón. V porotě usedli ředitelé a další osobnosti z velkých operních domů – pořádajícího Gran Teatre del Liceu, milánské La Scaly, moskevského Velkého divadla, londýnské Covent Garden či Metropolitní opery v New Yorku.
©-Antoni-Bofill

“Stále se z toho nemohu vzpamatovat, byl to velice dlouhý večer, finále začínalo v patnáct hodin a já jsem přišel na řadu až o půl osmé večer, kdy už bylo publikum značně unavené. Měl jsem tedy obavy, že můj výkon díky tomu zanikne”.

Čtyřiadvacetiletý Nekoranec už má za sebou několik úspěchů v mezinárodních soutěžích. V srpnu 2015 se probojoval do semifinále významné Mezinárodní pěvecké soutěže královny Sonji v Oslu a v září 2014 obsadil druhé místo v Mezinárodní pěvecké soutěži ve francouzském městě Toulouse. V letech 2014 až 2016 byl členem Bavorské státní opery v Mnichově a jejího operního studia, kde vytvořil řadu rolí včetně titulní role v Rossiniho opeře Hrabě Ory a v Brittenově opeře Albert Herring.

Facebook komentáře

Sdílejte články