Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Kultura Film

Startuje natáčení krimi thrilleru Promlčeno s Karlem Rodenem

Dá se vražda odpustit? Zmizí po jejím promlčení vina a utrpení? V nejbližších dnech startuje natáčení filmu Promlčeno, který tyto otázky otevírá. Hlavním tématem připravovaného krimi thrilleru Promlčeno je promlčení vraždy.

Celovečerní film režiséra Roberta Sedláčka

sugestivním způsobem popisuje vyvrcholení vnitřního boje a dlouholeté cesty hlavního hrdiny, za očištěním a dosažením odpuštění.

V napínavém příběhu se v hlavní roli představí Karel Roden. Jeho hereckým protipólem je talentovaná Barbora Bočková, která při castinzích s přehledem předčila své zkušenější herecké kolegyně. Zatímco Roden bude točit nejčastěji v autě, Bočková stráví většinu času před kamerou ve studiu rádia.

Vladimír Kratina spolu s Karlem Jirákem si užijí natáčení na policejní stanici a Vilma Cibulková s Denisou Barešovou se představí jako matka s dcerou, jejichž životy se rázem obrátí vzhůru nohama.

Ve studiu se coby moderátorský kolega Barbory Bočkové představí Michal Holán. Ve filmu se objeví také známí influenceři. Hosta ve vysílání si zahraje Tomáš Břínek (TMBK). Na recepci rozhlasu se zabydlí sportovkyně a youtuberka Barbora Votíková a v roli messengera diváci uvidí youtubera Vladislava Kadlece (Vláďa Videos).

Všichni herci vykreslí kriminální příběh postavený na reálných základech. Jedná se o případ promlčených vražd, které nenávratně ovlivnily mnoho životů. „Jsem přesvědčen, že točit filmy na motivy důležitých společenských témat, je budoucností kinematografie. Promlčení vraždy i dalších trestných činů je právě jedním z nich,” vysvětluje producent Jiří Tuček důvod, proč se rozhodl zpracovat právě toto ožehavé téma.

Coby režiséra, který takové téma zhmotní, si Jiří Tuček vybral Roberta Sedláčka, jenž je na poli podobných filmů kovaný a dovedl námět Mirka Veselého rozpracovat v napínavé komplexní dílo.

„Od produkce jsem dostal nabídku napsat a zrežírovat film, jehož téma je mi vlastní. Témata, na kterých pracuji si vždy pečlivě vybírám, zde jsem neváhal ani minutu,” dodává režisér Robert Sedláček.

Celovečerní film Promlčeno vstoupí do kin začátkem příštího roku.

Námět: Mirek Veselý

Kamera: Jan Šustr

Hudba: Michal Rataj

Producent: Jiří Tuček

Hrají: Karel Roden, Igor Bareš, Vilma Cibulková, Vladimír Kratina, Barbora Bočková, Denisa Barešová, Karel Jirák, Michal Dalecký, Ernesto Čekan, Michal Holán a další.

Nikol Klevcovová

nikol.klevcovova@gmail.com

Marketing Director: Petr Polák

petr.polak@donart.cz

Podobné příspěvky

Divadlo Na zábradlí vstoupí do nové sezóny ve Švandově divadle

Šebík

Jan Toužimský: Baví mě energie celé Anny Kareniny i má role osudového milence.

Afri

Záhadná nemoc Karla IV. na podzim 1350. „Co se stalo s naším panem králem?“ I.

Afri

Tento web používá pro svou práci nutné cookies. Souhlasím Číst více

GDPR zásady