Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Kultura Zprávy z Prahy

Slunečná hlásí 100. díl ve vysílání

Poprvé se seriál Slunečná z rodinného statku Popelkových představila v sobotu 11. ledna 2020 a hned u diváků sklidil úspěch. Od té doby, každé úterý a čtvrtek večer láká k obrazovkám průměrně 1,3 milionu diváků. Život hlavní hrdinky Týny Poplekové (Eva Burešová) a jejího vyvoleného Janka (Marek Lambora) tak zasáhl přesně do černého.

Na svém kontě má seriál Slunečná přesně stovku, kterou odvysílá 27. dubna. Seriál se natáčí v pražských ateliérech a Zápech nedaleko Prahy.

Slunečná se točí po natáčecích cyklech po dobu 20–27 dnů. Štáb tak v průměru stráví na natáčecím place během jednoho dne 12 hodin. Herci mají v ruce k jednomu dílu scénář v průměru o 120 stran a skládá se v průměru z 42 obrazů. V rámci jednoho natáčecího cyklu se natočí 6 dílů, které se musí následně zpracovat. Střih, hudba, zvuky, obrazová korekce, schvalovací projekce. Celý tento proces trvá zhruba 1 měsíc.

Zdroj TV PRIMA

 

Seriál snímají kameramani na tři kamery, pokud jsou v ateliéru. Jakmile se přesunou do exteriéru vystačí si se dvěma.

Pokud byste počítali, najdete na Slunečné 23 prostředí ve dvou ateliérech.

ATELIÉR 2 – DŮM STAROSTOVÝCH (chodba, kuchyně, zádveří), KANCELÁŘ STAROSTY, LIHOVAR, SÝRÁRNA, KOZÍ CHLÍVEK, CHODBY PENSIONU, POKOJ HOSTŮ (variabilní dekorace – lze přestavbou vytvořit cca 5 různých pokojů), POKOJ OBYVATEL STATKU (variabilní dekorace – lze přestavbou vytvořit pokoj Eriky/Toma, Matěje/Vojty, Profesa/Rózy, pokoj Tonyho/Jakuba), POKOJ SYLVY (variabilní dekorace – lze vytvořit pokoj hostů), KOUPELNA/TOALETA (variabilní dekorace), POKOJ TÝNY, KUCHYNĚ PENZIONU, RESTAURACE PENZIONU;

ATELIÉR 3 – SEKRETARIÁT SOLANGE, KANCELÁŘ JANKA, ZASEDACÍ MÍSTNOST, 2x PRŮHLEDOVÁ DEKORACE (vstup, zázemí Jankovi kanceláře), ZASEDACÍ MÍSTNOST SOLANGE, LOFTOVÝ BYT JANKA/DENISY (koupelna, kuchyně, ložnice, chodba)

V ateliérech se nachází i reálné prostředí, které se využívá k natáčení jako je klub a kancelář sanatoria. Každá dekorace postavená v ateliéru má svůj reálný exteriér, které se točí v Zápech a přilehlém okolí.

O světlo v celém kolosu se stará na 335 ks filmových lamp.

Doposud tak herci natočili 4200 obrazů a autoři napsala na 12000 stránek textu. K natočení 100. dílů bylo vytvořeno 17 natáčecích plánů, což pro herce znamenalo, že na place strávil 340 natáčecích dní.

V seriálu si dosud zahrálo celkem 520 herců v rolích hlavních, vedlejších, epizodních a sekundovalo jim na 2500 komparzistů.

O zázemí se seriálu se stará 265 členů štábu. V průměru se tak natočilo 16 800 klapek a kdyby se z jejich klapání dal sestavit zvuk, trvali by téměř 5 hodin.

V kostymérně se nachází na 2 500 kusů kostýmů, 300 párů bot a spotřebovalo se 225 litrů pracího gelu, 85 litrů aviváže.

V maskérně se spotřebovalo už 36 litrů laků na vlasy, 3 litry make-upu, 1,4 l řasenky, 1 kg pudru, 9 l dezinfekce na štětce, 108 balení vlhčených ubrousků, 2550 ks vlásenek/sponek, 126 balení papírových kapesníků.

Podobné příspěvky

Trojská botanická zahrada je i nadále pro veřejnost otevřena

Jaroslav Hauer

Vyhodnocení soutěže Zemědělec roku 2013

Afri

KAPELA ZRNÍ PŘIVEZE NA STŘELECKÝ OSTROV SVŮJ AKUSTICKÝ SPECIÁL.

Afri

Tento web používá pro svou práci nutné cookies. Souhlasím Číst více

GDPR zásady