Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Hudba Kultura Tiskové Zprávy Zprávy z Prahy

Slovenští Fragile zahájí v Malostranské besedě v Praze turné po českých městech.

Praha, 11. únor 2016 – Oblíbená slovenská vokální skupina Fragile, se kterou působí v Čechách stále obsazovanější a oblíbenější herečka Soňa Norisová vyjíždí koncertovat po českých a moravských městech.

Své již druhé samostatné tour po České republice odstartuje v pondělí 15. února v pražské Malostranské besedě od 20,30 hodin.

„Skupina Fragile je jedinečná svými působivými a cappella aranžemi světových rock – pop hitů a řadí se právem nejen ke slovenské, ale i k evropské špičce. Na jejich repertoáru najdete skladby od interpretů jako Sting, Stevie Wonder, Lord, Richard Müller, Karel Gott, Jason Mraz, Pharell Williams a mnoho dalších, vystoupení tak zasáhne široké publikum a na své si přijde opravdu téměř každý. Koncerty jsou živelné, plné energie, nadšení a skvělého humoru. Jsme rádi, že i Malostranská beseda si Fragile užije na vlastní kůži a zjistí, co všechno se dá vytvořit jen hlasem a ústy,“ zve na koncert Fragile šéf produkce Malostranské besedy David Dvořák.

Skupinu Fragile vede dirigent a producent Braňo Kostka a tvoří ji populární osobnosti, které můžete znát z různých televizních seriálů, muzikálů a divadel: Soňa Norisová (soprano), Jana Golis (soprano), Helena Krajčiová (alto), Svetlana Rymarenko (alto), Slavo Košecký (tenor), Vilo Csontos (tenor) a Kamil Mikulčík (bass). Za svou originální tvorbu byli již v minulosti několikrát oceněni. Například již dvakrát se stali Hudební skupinou roku v diváckých cenách OTO, dále jsou držiteli Krišťolového krídla za album roku či jsou společně s Richardem Müllerem čtyřnásobní majitelé platiny za alba Hlasy a Hlasy 2.

„Na Slovensku jsou Fragile velmi populární a ani u nás v Čechách nemají málo příznivců. Jednak již loni u nás absolvovali své samostatné turné, ale mnoho fanoušků si získali také během tříletého vystupování v projektu Hlasy s Richardem Müllerem. Nejznámější pro české diváky je bezesporu herečka Soňa Norisová, kterou mohli vidět v různých českých televizních seriálech, jako třeba teď nově ve V.I.P. vraždách,“ dodává Dvořák.

Podobné příspěvky

Život dětem podporuje sbírku „Naděje pro Oliho“ trpícího spinální svalovou atrofií

Šebík

Festival Cirkopolis odstartuje kanadský intimní bytový cirkus

Afri

echEd-DevCon 2016 – úskalí současných aplikací, vychytané využití Windows 10

Afri

Tento web používá pro svou práci nutné cookies. Souhlasím Číst více

GDPR zásady