Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Kultura Literatura Zprávy z Prahy

Slavná manga série ze světa Pokémonů poprvé v České republice

pokemon

Skvělá zpráva z Nakladatelství CREW – pod značkou CREW Manga začíná vycházet ta nejklasičtější pokémonská komiksové řada Pokémon a s ní přicházejí ty nejslavnější a nejpopulárnější postavy v čele se žlutým a elektrizujícím Pikachu! A samozřejmě nechybí ani zlovolní Rakeťáci! Celá řada začíná sedmidílnou sérií Red a Blue, na kterou naváží další řady odpovídající jednotlivým hrám. Takže neváhejte a vstupte do legendárního světa – poprvé v původní komiksové podobě.

„Pokémoni jsou nejen jednou z nejsilnějších značek zábavního průmyslu, ale i jedním z fenoménů, které prostě nestárnou,“ říká Petr Litoš z Nakladatelství CREW.  „Podobně jako na Asterixovi, Kačerech z Kačerova, Šmoulech či Čtyřlístku na nich vyrostlo už několik generací. A stále se ještě nevyčerpali. Vznikají nové hry, filmy, seriály a samozřejmě i komiksy. Ovšem my jsme se nakonec rozhodli začít od začátku. Těmi nejslavnějšími příběhy s těmi nejznámějšími postavami.“

cover pokemonNakladatelství CREW dlouho přemýšlelo, čím začít. Chvíli byl ve hře i návrh odstartovat rovnou aktuálními knihami spojenými s novou hrou, ale nakonec padlo rozhodnutí začít celou řadu pěkně od začátku. Důvodů je hned několik. Především jsou to krystalické příběhy, právě takové čtenáři od tohoto světa očekávají. Hlavní hrdina Red je odrazem postavy, kterou fanoušci seriálu znají coby Ashe… A především se tady sešla ta nejslavnější sestava pokémonů v čele s Pikachu, Bulbasaurem, Charmanderem či Snorlaxem. Prostě výkvět.  Sám tvůrce pokémonů Satoši Tajiri prohlásil, že tomuhle komiksu se nejlépe podařilo vystihnout svět, který vymyslel.

Chlapec Red vyzbrojený odvahou, vynalézavostí a láskou k pokémonům se vydává na velkou výpravu. Chce se totiž stát tím nejlepším trenérem pokémonů ze všech… Součástí mistrovsky vyvedeného komiksu jsou nejen profily jednotlivých pokémonů, ale i mapka, na které se dá najít, kde byl jaký pokémon chycen. Emoce a vzrušení z videohry se tak nyní vracejí v originálním komiksovém příběhu.

pages pokemonpokemonAutoři přistupují ke světu pokémonů velmi odpovědně,“ pokračuje Petr Litoš. „I když je kniha složená z kratších příběhů, takže nedělá problémy při čtení ani menším čtenářům, je pro ni typický vývoj postav.

Hrdinové dospívají, učí se odpovědnosti, hledají vztah ke svým pokémonům. Přestože jsou tu boje a roztomilé bytosti, podstatné jsou také hodně silné emoce. Řeší se důležitost vztahů, přátelství a odpovědnosti. V podstatě celé téma série Pokémon je zlepšování se a osobní růst.“

Vydává Nakladatelství CREW

Pokémon – Red a Blue 1 v je k dostání na http://www.obchod.crew.cz.

Dominika Kučinská

dominika@2media.cz

2media.cz s.r.o.

Nakladatelství CREW bylo založeno již v roce 1997 Petrem Litošem, Vladimírem Veverkou, Štěpánem Kopřivou, Karlem Stibralem a Jiřím Pavlovským a dnes jde o největší a nejstarší nakladatelství v České republice. Název CREW vzniknul zkratkou z prvních písmen slov Comics Revue Et Vladimír Veverka a vyslovuje se jednoduše česky – krev.

 

Podobné příspěvky

Ladronku ovládnul desátý ročník festivalu United Islands

Afri

Kniha o budování, o dávání i braní

Šebík

„Řídím, piju nealko pivo“ se společně s Besipem …

Šebík

Tento web používá pro svou práci nutné cookies. Souhlasím Číst více

GDPR zásady