Tipy volejte: 773 693 460, pište redakce@prazsky-zpravodaj.cz
DomůKulturaSKORO NA mizině, který vznikl díky podpoře svých fanoušků

SKORO NA mizině, který vznikl díky podpoře svých fanoušků

SKORO NA mizině, který vznikl díky podpoře svých fanoušků

“sKORO NA mizině”, který vznikl díky podpoře svých fanoušků. “Jen díky nim jsme mohli podpořit ostravské Divadlo Mír, rozdělili jsme 320 000 Kč mezi 25 herců a zvládli jsme natočit druhou epizodu,” prozrazuje režisér Vladimír Skórka, který stojí i za kultovním seriálem Lajna.

sKORO NA mizine Skorka a Lango

Druhá epizoda online seriálu sKORO NA mizině s názvem Profík je již nyní online a naleznete ji zde:
https://www.youtube.com/watch?v=AKCVw8oAKOE
Tentokrát dějem nejvíce zahýbe Jiří Langmajer..
Tato epizoda vznikla jen díky podpoře svých fanoušků. “Jen díky nim jsme mohli podpořit ostravské Divadlo Mír, rozdělili jsme 320 000 Kč mezi 25 herců a zvládli jsme natočit druhou epizodu,” prozrazuje režisér Vladimír Skórka, který stojí i za kultovním seriálem Lajna. “Doufáme, že fanoušci budou z druhé epizody nadšení alespoň z poloviny tak, jako my při její tvorbě,” dodává Skórka s tím, že diváci mohou i nadále zasílat libovolné částky na podporou divadelníků a natočení dalších epizod, a to na účet 4211306729/6800.

“Druhou epizodu právě představujeme na youtubovém kanálu Well Stuffed Beaver (Dobře vycpaný bobr) dnes, v pondělí 25. května. Doufáme, že budou fanoušci nadšení alespoň z poloviny tak, jako my při její tvorbě,” dodává Skórka. Teaser: https://www.youtube.com/watch?v=DNECrN-VD4s Foto: https://we.tl/t-jhYbQIsZme Obecné info k seriálu: Prázdné hlediště i pokladna. S tím se po čas karantény potýká většina divadel nejen v České republice. Jak to ale herci a tvůrci prožívají? Jak se vypořádají s tím, že nemohou dělat to, co milují a co je živí? Na to vtipným způsobem odpoví již druhá epizoda seriálu “sKORO NA mizině”, který vznikl v rekordním čase pod taktovkou tvůrců již legendárního online seriálu Lajna. SKORO NA mizine Prvotní nápad vznikl na konci března a již 10. dubna byla natočena první epizoda. Dnes tvůrci představují teaser seriálu, jehož děj vychází ze snoubení reality a fikce, a který popisuje situaci herců ode dne, kdy byla zavedena karanténa. „Roušky šít neumím, plicní ventilátory neumí vyvinout asi sKORO NA mizine tygri a rejzaxnikdo z nás, tak přicházíme s pomyslnou rouškou seriálovou. Doufáme, že nejen pobaví diváky, kteří nyní kvůli karanténě tráví většinu času doma, ale také že pomůže hercům a tvůrcům, kteří jsou nyní – jak už napovídá sám název seriálu – skoro na mizině,” vysvětluje režisér Vladimír Skórka, který měl v těchto dnech točit pokračování filmu Copak je to za vojáka, ale současná vládní zařízení udělala štábu čáru přes rozpočet. V seriálu se představí nejen herci ostravského Divadla Mír v čele s osobitým seskupením Tři tygři. Moravskou část v první epizodě doplnil Jiří Langmajer, Jana Bernášková a Rudolf Merkner. “Dostat v karanténě nabídku natáčet seriál se rovná zázraku! Ráda si ze sebe dělám srandu a tady jsem měla možnost si zahrát trochu cvoka. Točila jsem i se zraněním, které jsem taky prodala. A navíc Ostrava je má srdcovka, takže jsem neváhala ani minutu. Zároveň jsme tak trochu navázali na předešlou spolupráci, kdy jsem s Vláďou Skórkou točila seriál Hasiči, pro nějž můj manžel Ruda, který si tu také zahrál a výrazně zahýbal dějem, napsal scénář,” dodává Jana Bernášková, která ocenila i to, že mohla pracovat z pohodlí své milované chalupy. Stejně jako ostatní pražští herci totiž v seriálu hrála přes facetime. “Tento typ režírování jsem zažil poprvé. Bylo to dost neobvyklé a o to více zajímavé,” říká Skórka, který šel spolu se štábem do tohoto projektu s obrovským nasazením, ačkoli pracovali bez honoráře. “Vážím si i toho, že celý štáb do toho se mnou šel zadarmo. Michal Suchánek se dokonce nabídnul, že v seriálu nejen zahraje, ale že nám pomůže napsat scénář, což nám s Martinem Šimičkem velice pomohlo, protože času bylo strašně málo,” pochvaluje si Skórka.

sKORO NA mizině, 2.epizoda Obsazení: Albert Čuba, Štěpán Kozub, Robin Ferro, Vladimír Polák, Jiří Langmajer, Jana Bernášková, Rudolf Merkner, Ondřej Malý, Fredy&Krusty, Kristýna Lišková Nikol Klevcovova IdoPR

Facebook komentáře