Tipy volejte: 773 693 460, pište redakce@prazsky-zpravodaj.cz
Hledejte cokoli zde na webu
DomůKulturaFilmSeriál Stylista nastavuje zrcadlo své branži

Seriál Stylista nastavuje zrcadlo své branži

Seriál Stylista nastavuje zrcadlo své branži

Seriál Stylista nastavuje zrcadlo branži, ve které je sebevražda nejčastější pracovní úraz

Artur je nejžádanější stylista v Česku. Perou se
o něj všechny módní magazíny a největší hvězdy touží po tom, aby je aspoň jednou oblékl. On je nicméně toho názoru, že celebrity jsou individua bez vkusu a lidem, kteří jsou náhodou týden slavní, nemá smysl říkat, co si mají vzít na sebe. Za pár dní je totiž nikdo nepozná a budou zase chodit v teplákách. Takhle nějak si své místo na výsluní českého šoubyznysu představuje. Skutečnost je taková, že místo, aby navrhoval vlastní kolekce, oblíká své klienty do ošklivých šatů, které jsou dílem jiných. A přestože všechny postavy a události nového seriálu Stylista jsou smyšlené, není vyloučeno, že realita českého šoubyznysu je právě taková.

Osmidílný komediální seriál internetové televize MALL.TV je nemilosrdným svědectvím o tom, že dělat módu pro Čechy je nevděčná práce, kterou lze zvládat jen s patřičnou dávkou cynismu a nezdolné víry, že jednou se zadařit musí. Zvlášť když je člověk schopen si připustit, že jeho modely nemusí být dobré, zato musí ladit k ponožkám v sandálech. A v této sebereflexi dosahuje Artur mistrovských kvalit, což potvrzuje i jeho představitel Petr Vaněk. „S prostředím, ve kterém se pohybuje, si servítky nebere, a to mě na něm baví. Pro svůj úspěch je schopen udělat cokoli
a dopouští se přitom jediné chyby. Vždycky na to jde špatnou cestou,“
charakterizuje svou postavu herec, který si i přes scénářem předepsané nezdary natáčení užil. „Pro mě bylo důležité, že se sešla skvělá parta, protože ta utváří celkový dojem a atmosféru na place, na kterém se pak dobře pracuje. A na Stylistovi byl takhle pohodový každý den.“

Artur přitom není jediným, komu se i na červeném koberci lepí smůla
na paty. Zdárně mu sekunduje jeho manažer Boho v podání Michala Kerna. Ten pracuje ve firmě, jejíž obchodní činnost popsal scenárista seriálu Luděk Staněk jako: „prodej hadrů, ve kterých kdyby si Mareš sednul do svého ferrari, tak ho okamžitě zatknou, že auto ukradl.“ A jednoduché to nemá ani představitelka hlavní ženské role Petra Nesvačilová. Jako reportérka pořadu o celebritách Dee je odsouzena se do smrti ptát Evy Decastelo, jakého má psa a jakou používá zubní pastu. Velmi záhy však pochopí, že kýženého výsledku lze dosáhnout s minimální snahou a při zachování maximálního stylu. A svého zjištění se hodlá držet. Seriálovou čtveřici doplňuje Olo, nová slovenská krev českého módního průmyslu ztvárněná Andrejem Polákem.

Pod druhou hranou novinkou MALL.TV je podepsán bývalý šéfredaktor lifestylových médií a scenárista Luděk Staněk, režíroval ji Jakub Machala, loňský vítěz Ceny Anděl v kategorii Videoklip roku (Bára Poláková – Po válce), a producentsky zaštítil Milan Kuchynka. Nová internetová televize ji stejně jako již dříve ohlášený sitcom Hra uvede na podzim letošního roku.

Stylista

Počet a stopáž epizod: 8 x 11 min

Premiéra: říjen 2018

Trailer: https://youtu.be/ft83oQhkfIc

Režie: Jakub Machala

Scénář: Luděk Staněk

Dramaturg: Karel Spěšný

Kamera: Václav Fronk, Michal Bouška

Hudba: Jan Čtvrtník

Hrají: Petr Vaněk, Petra Nesvačilová, Michal Kern, Andrej Polák, Jana Plodková, Barbara Nesvadbová a další

Producent: Milan Kuchynka, Daniel Brogyányi, Kateřina Buzková

Střih: Davil Lorenz, Lucie Plaširybová, Martin Šlégr

Zvuk: Jan Rádr, Jiří Čupr, Josef Mašek, Jakub Johánek

Výprava: Petr Mazura, Lukáš Karásek

Masky: Barbora Černá, Jiřina Vlková

Facebook komentáře

Sdílejte články