Tipy volejte: 773 693 460, pište redakce@prazsky-zpravodaj.cz
DomůKulturaSeriál Dabing Street získal Českého lva

Seriál Dabing Street získal Českého lva

Seriál Dabing Street získal Českého lva

Letošní 26. ročník prestižní soutěže Ceny České filmové a televizní akademie za rok 2018 ocenil v kategorii Nejlepší dramatický televizní seriál loňského roku Dabing Street režiséra a scenáristy Petra Zelenky a producentky Kateřiny Ondřejkové. V sobotu 23. března 2019 na slavnostním večeru v pražském Rudolfinu převzala cenu Českého lva Kateřina Ondřejková.

 Dvanáctidílný komediální televizní seriál nás zavedl do světa dabingu, do prostředí, které dalo prostor mnoha komickým situacím. Seriál vychází ze stejnojmenné divadelní hry, kterou Petr Zelenka napsal pro Dejvické divadlo. Na obrazovce České televize se objevil v lednu 2018 a odstartoval tak úspěšný seriálový rok České televize.

„Z Českého lva za Dabing Street máme všichni ohromnou radost. Je to odměna pro celý štáb a všechny herce, kteří na seriálu spolupracovali. Těším se na naši další spolupráci s Petrem Zelenkou, kterou bude Petrův celovečerní film Modelář s Kryštofem Hádkem a Jirkou Mádlem v hlavních rolích, který Česká televize koprodukuje, a jenž začínáme natáčet v květnu,“ říká Kateřina Ondřejková.

Televizní verze příběhu o malém dabingovém studiu ZERO začíná smrtí jeho majitele, režiséra Archa. Jeho manželka, zneuznaná herečka Eva (Klára Melíšková), studio zdědí a má ambici jej přetvořit v úspěšný a respektovaný podnik. Nezištně Evě pomáhají studioví technici Pavel (Václav Neužil) i Karel (Hynek Čermák). Oba mají rádi svou práci, malé dabingové studio a hlavně tajně milují Evu. Studio je ale staré, je třeba investovat do jeho modernizace. Aby Eva získala bankovní úvěr, rozhodne se přijmout syna bankovního ředitele Davida (Marek Adamczyk), což se neukáže jako úplně šťastný nápad.

 Ani hledání nového kmenového režiséra nedopadne dobře. Angažují sice schopného, ale neurotického a agresivního Jandu (Miroslav Krobot), který týrá herce, a dokonce jednoho dabéra vážně zraní. Herci začínají postupně práci ve studiu odmítat a dabování se z nouze ujmou samotní technici. Firma jde ke dnu. Eva se cpe koktejlem prášků a vrhá se do ponižujících vztahů. Nakonec má být studio zbouráno a pozemek prodán developerům. Pavel s Karlem se ale nemíní vzdát jen tak snadno…

Seriál Dabing Street v podání herců Dejvického divadla letos získává již třetí ocenění. V lednu získal první místo v kategorii “Původní český seriál roku 2018” ve čtvrtém ročníku televizních cen iDNES.cz, a Cena Thálie za Televizní objev roku patří Václavu Neužilovi za roli technika Pavla v seriálu Dabing Street.

Spolupráce TPS Kateřiny Ondřejkové a Dejvického divadla pokračuje a diváci v těchto dnech mohou na televizních obrazovkách sledovat další komediální seriál Zkáza Dejvického divadla, ve kterém vystupují nejen herci, ale i zaměstnanci divadla. Seriál se vysílá vždy v pondělí ve 21:05 na ČT1, k vidění je i na iVysílání České televize.

Facebook komentáře