Tipy volejte: 773 693 460, pište redakce@prazsky-zpravodaj.cz
DomůKulturaFilmJak se moří revizoři

Jak se moří revizoři

Jak se moří revizoři

Vrátí se sláva českých komedií?

DSC08350 (1)Po revoluci se českému filmu nedaří navázat na tradici skvělých komedií od Limonádový Joe po Zítra vstanu a opařím se čajem, když labutí písní bylo Kurvahoši gutentag Věry Chytilové, která odmítala privatizaci Barrandova a její dílo bylo proto v tehdejší době přijímáno s velkými rozpaky nově se rodícího “kulturního establishmentu” predátorů. Dnes se stalo klasikou zejména v porovnání se zpackaným druhým dílem, do kterého se ryze z komerčních důvodů pustili po její smrti neumětelové.
Celovečerní rodinnou komedii Jak se moří revizoři s Petrem Baťkem a Danou Morávkovou v hlavních rolích právě natáčí její žačka Eva Toulová. Morávková si zahraje úchylkou na slevy a čárové kódy postiženou manželku revizora, jenž zase v rámci krize středního věku podlehne erotickým manipulacím černé pasažérky.
Herečka sama, jak informuje bulvár, trpí úchylkou na kabelky, které si začala raději sama úspěšně navrhovat a podobně postižené ženy je rády kupují. Největší sbírku DSC_3494 (1)kabelek v ČR má bývalá první dáma Dagmar Veškrnová-Havlová a tak není divu, že se přišla podívat na nadanou kolegyni.
Na tiskové konferenci padla i nečekaná otázka, zda půjde o kritiku kapitalismu komediální formou a poukázání na morální patologizaci společnosti tímto zrůdným režimem, ale tvůrci tvrdí, že půjde o rodinnou komedii a každý si v ní může najít to své pro pobavení. Tak uvidíme! (mr)

Uložit

Facebook komentáře

Sdílejte články