Tipy volejte: 773 693 460, pište redakce@prazsky-zpravodaj.cz

Jak se moří revizoři

Vrátí se sláva českých komedií?

DSC08350 (1)Po revoluci se českému filmu nedaří navázat na tradici skvělých komedií od Limonádový Joe po Zítra vstanu a opařím se čajem, když labutí písní bylo Kurvahoši gutentag Věry Chytilové, která odmítala privatizaci Barrandova a její dílo bylo proto v tehdejší době přijímáno s velkými rozpaky nově se rodícího “kulturního establishmentu” predátorů. Dnes se stalo klasikou zejména v porovnání se zpackaným druhým dílem, do kterého se ryze z komerčních důvodů pustili po její smrti neumětelové.
Celovečerní rodinnou komedii Jak se moří revizoři s Petrem Baťkem a Danou Morávkovou v hlavních rolích právě natáčí její žačka Eva Toulová. Morávková si zahraje úchylkou na slevy a čárové kódy postiženou manželku revizora, jenž zase v rámci krize středního věku podlehne erotickým manipulacím černé pasažérky.
Herečka sama, jak informuje bulvár, trpí úchylkou na kabelky, které si začala raději sama úspěšně navrhovat a podobně postižené ženy je rády kupují. Největší sbírku DSC_3494 (1)kabelek v ČR má bývalá první dáma Dagmar Veškrnová-Havlová a tak není divu, že se přišla podívat na nadanou kolegyni.
Na tiskové konferenci padla i nečekaná otázka, zda půjde o kritiku kapitalismu komediální formou a poukázání na morální patologizaci společnosti tímto zrůdným režimem, ale tvůrci tvrdí, že půjde o rodinnou komedii a každý si v ní může najít to své pro pobavení. Tak uvidíme! (mr)

Uložit

Facebook komentáře

Sdílejte články