Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Kultura Pozvánky na akce Tiskové Zprávy Umění Zprávy z Prahy

Rádi bychom Vás pozvali na multimediální výstavu fotografa, který vydržel jít svou cestou a neposlouchal hlasů našeptávačů.

Martin Beck bývá nazýván „fotografem lidských duší“. Snaží se nahlédnout na osobnosti, které fotí, jinak než je obvyklé. Zobrazuje jejich ideální obraz; to, jak by se chtěly vidět ony samy. Pro Martina Becka je typická úcta k foceným osobám i k samotné technologii a fotografickému umění.

Každá fotografie, kterou na výstavě uvidíte, je fyzicky vzniklý originál vyvolaný osobně Martinem ručním zvětšováním. Vše je zcela klasické: do procesu vůbec nevstupuje digitální technika. Na samotné focení používá film Ilford FP4 Plus a aparát Hasselblad 503CW. Tento konzervativní přístup znamená, že každá jeho fotka je skutečný unikát. Výstava představí cca 80 originálních portrétních fotografií osobností z řad umělců, vědců, vizionářů, politiků nebo sportovců adjustovaných v rámech RAM.

Výstavní okruhy:

* Národní divadlo: Portrétní fotografie předních umělců Národního divadla v jevištních kostýmech jejich stěžejních rolí.

* Name of the game 2012/2013: Projekt zachycující všechny prezidentské kandidáty při historicky první přímé volbě hlavy státu.

* Deep inside – (hluboko uvnitř): Snaha o zachycení vnitřní krásy a bolesti našich předních česko-slovenských pěveckých interpretů

* Světové osobnosti: Civilní portréty v ateliéru Martina Becka

Součástí výstavy bude velkoformátová projekce inspirovaná prostředím Národního divadla, dlouholetého profesního působiště Martina Becka, kostýmy z vybraných představení Národního divadla, katalog dokumentující výstavu, samostatná výpravná fotografická publikace Martina Becka i besedy s vybranými osobnostmi, které Martin Beck fotografoval. Výstava je zahajovacím projektem samostatné internetové galerie evernisaz.cz, která časově přesahuje horizont výstavy a bude partnery prezentovat několik následujících let.

Martin Beck se narodil 4. 7. 1978 v Pardubicích. Po studiu na SPSPT absolvoval operní zpěv na Pražské konzervatoři, kde byl již během studia přijat do angažmá opery Národního divadla. Profesionálním fotografem je od roku 2002.

MARTIN BECK – FOTOGRAF LIDSKÝCH DUŠÍ

multimediální výstava

Autor: Martin Beck

Kurátor: František Laudát

Podobné příspěvky

Jak se bránit virům i podvodníkům v době pandemie? Poradíme vám

Afri

Charitativní koncert „Síla hlasů pro Honzíka“

Jaroslav Hauer

Dnešní projev expředsedy Marka Výborného na sjezdu KDU ČSL

Afri

Tento web používá pro svou práci nutné cookies. Souhlasím Číst více

GDPR zásady