Tipy volejte: 773 693 460, pište redakce@prazsky-zpravodaj.cz
DomůKulturaprogram Novoměstské radnice v Praze – říjen 2015.

program Novoměstské radnice v Praze – říjen 2015.

program Novoměstské radnice v Praze – říjen 2015.

VĚŽ

Vyhlídková věž je vysoká téměř 70 m. Po 221 schodech vystoupíte na její ochoz, kde se můžete pokochat překrásným výhledem na Prahu. Věžní galerii probíhají zajímavé krátkodobé výstavy. Přes zimu je věž uzavřena. Otevřeno: út – ne 10.00 – 18.00 hodin, vstupné Kč 50,–, snížené Kč 30, rodinné Kč 120.

STÁLÁ EXPOZICE

Historie Nového Města a Praha panoramatická
Stálou expozici o historii Nového Města, jeho radnice a přilehlého Karlova náměstí tvoří kopie historických rytin z archivu Muzea hl. m. Prahy. Představuje i nejstarší pražská panoramata, která zachycují podobu Prahy z vyvýšených míst ohraničujících celou pražskou kotlinu.
Tato výstava umístěná v Bytu věžníka je přes zimu uzavřena. Přístupna bude v souvislosti se vstupem na věž.

KAVÁRNA:
CAFÉ NEUSTADT
V kavárně na Novoměstské radnici se konají zajímavé akce hlavně pro mladé. V souvislosti s projektem kavárníka Ondřeje Kobzy „Piáno na ulici“ je jedno piáno umístěno i na nádvoří NR. Otevřeno denně do 24 h, po-pá od 8 h, so a ne od 10 h, vstup z nádvoří NR. Všechny informace o konání akcí na FB stránkách Café Neustadt.

DLOUHODOBÁ VÝSTAVA:

Neviditelná výstava
Výstava se snaží návštěvníkům ukázat svět nevidomých lidí, jaký je život bez smyslu, díky kterému získává člověk nejvíce informací, a to bez zraku. Nezapomenutelná hodina v naprosté tmě s nevidomým průvodcem. Dlouhodobá výstava otevřena od 1. dubna. 2011 – výstavní prostory II. patro NR
Otevřeno po – pá od 12:00 do 20:00 h, so-ne, svátky od 10:00 do 20:00 hodin, vstupné na tel. č. 777 787 064

PROGRAM – ŘÍJEN 2 0 1 5

DALŠÍ VÝSTAVY:

Miroslav Martinovský – Exponovaný čas
Známý fotoreportér představuje průřez svou celoživotní tvorbou. Výběr sportovních snímků, unikátní fotografie Prahy pořízené dírkovou komorou a portréty osobností a umělecké snímky.
15. 9. – 18. 10., Galerie ve věži, otevřeno út – ne 10 – 18 hod, vstupné viz věž

Josef Hnízdil – Vanitas
Výstava obrazů známého malíře, který symbolizuje lidství lebkou…
24. 10. – 22. 11. Galerie ve věži, otevřeno út – ne 10 – 18 hod, vstupné viz věž

KONCERTY:

Uvedení houslového koncertu d moll Jakuba Jana Ryby
Slavnostní premiéra houslového koncertu d moll Jakuba Jana Ryby na NR (koncert k významnému výročí J.J. Ryby, 1765 – 1815), hraje orchestr Symphony Prague, housle: Miroslav Vilímec, dirigent: Štefan Britvík.
5. 10. Velký sál, začátek v 19:00 hod, vstupné plné 200 Kč, snížené 100 Kč

Fernando Otero jazz piano recital
Večer s argentinským pianistou a skladatelem, nositelem ceny Latino Grammy 2010 (jeho hosty jsou Inflagranti Trio /CZ/ a tanečnice Dagmar Spain /Německo/). Unikátní propojení jazzu, argentinského tanga a soudobé hudby argentinského skladatele Fernando Otero. Koncert se koná pod záštitou radního MČ Prahy 2 Ing. Jaroslava Šolce.
7. 10. Velký sál, začátek v 19 hod, info o vstupném na www.nrpraha.cz

Společný koncert Kühnova dětského sboru a sboru Eastern Cape Children´s Choir z JAR
Pestrý repertoár pro dětské hlasy v podání nejstaršího a největšího dětského sboru v Česku a dětského sboru z Jižní Afriky.
8. 10. Velký sál, začátek v 19 hod, vstupné dobrovolné.

Romantický novoměstský klavír III – 2. koncert
Na druhém koncertu hudebního cyklu bude excelovat znamenitý český klavírista Ivo Kahánek osobně. Doprovodí ho opět vycházející junior hvězda.
27. 10. Velký sál, začátek v 19 hod, vstupné plné 200 Kč, snížené 100 Kč.

AKCE

Delikatesy na Novoměstské radnici
Festival evropských delikates umožní návštěvníkům ochutnat či zakoupit sladké i slané lahůdky typické pro vybrané země EU. Bohatou nabídku delikates v podobě lahodných sýrů, salámů, paštik či pralinek přirozeně doplní vína a pivní speciály, bez kterých by gurmánský zážitek nebyl úplný.
3. 10. Všechny prostory NR, otevřeno 10 – 18 hod, vstup zdarma.

Nedělní Ethno oběd na Novoměstské radnici
Kurz etnického vaření pro děti a jejich dospělý doprovod zakončený společným obědem. Bude představena kuchyně kubánská. Na kurz je třeba se předem přihlásit u Kristýny Fialové fialova@inbaze.cz.
4. 10. Žulový bar I. p., 10:30 – 13:30 hod, vstupné 390 Kč (1 dítě a dospělý doprovod, každé další dítě 170 Kč)

Fashion na Novoměstské radnici
První ročník festivalu módy a módních doplňků na Novoměstské radnici představí originální české a španělské značky. Víkend plný módy nabídne osobité modely, pestré doplňky, módní přehlídky i doprovodný program pro návštěvníky.
10. – 11. 10. Všechny prostory NR, otevřeno 10 – 18 hod, vstup jednotlivci 30 Kč, rodina 50 Kč

Pražské gerontologické dny 2015
Setkání profesionálů působících v oblasti gerontologie, které pořádá každoročně ČALS už od roku 1998. Letošní téma: Nové inspirace v péči o lidi s demencí. Konference je určena široké veřejnosti, pouze však pro předem zaregistrované hosty.
12. a 13. 10. Velký sál a Žulový bar. Otevřeno 9 – 17 h, v út do 14:30 h. Info o vstupném na www.alzheimer.cz

Struny dětem – Kouzlo objevování
Víkend mezinárodního festivalu Struny podzimu pro zvídavé děti a hravé rodiče proběhne letos nejen v divadle Minor, ale i zcela poprvé na NR. Koncerty různých žánrů, pohybové a výtvarné workshopy, dílničky, hravé zóny a další kreativní aktivity ve společnosti předních osobností domácí umělecké scény. Letos poprvé i program pro starší děti, Struny Teens.
16. – 18. 10. I. p. NR. Otevřeno pá od 17:30 hod, so 10 – 20 hod, ne 10 – 19 hod, vstupné na www.strunydetem.cz

Novoměstský krajáč III
Oblíbený festival originálních českých výrobků představí šikovné řemeslníky a výrobce potravin i nápojů, držitele regionálních značek z vybraných regionů po celé České republice. Již potřetí tak bude Novoměstská radnice patřit řemeslným výrobkům a dobrotám z našich regionů.
24. 10. Všechny prostory NR, otevřeno 10 – 18 hod. vstup zdarma.

Ukončení Měsíce věží a rozhleden ČR 2015 – výstup na věž se známou osobou
V souvislosti s ukončením 4. ročníku Měsíce věží a rozhleden spolu s návštěvníky vystoupí na věž známá osoba, se kterou budou moci diskutovat o všem, co je zajímá. Všichni pak společně zamávají vlajkou ČR z ochozu věže – bližší info na www.nrpraha.cz
28. 10. Věž. Otevřeno 10 – 18 hod. Vstupné viz věž.

TĚŠÍME SE NA VAŠI NÁVŠTĚVU!

Facebook komentáře

Sdílejte články