Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Kultura Pozvánky na akce

Program Novoměstské radnice na prosinec 2020

Novoměstská radnice

Vyhlídková věž je vysoká téměř 70 m. Po 221 schodech vystoupíte na její ochoz, kde se můžete pokochat překrásným výhledem na Prahu. V Galerii ve věži probíhají zajímavé krátkodobé výstavy.http://www.nrpraha.cz/vez/

STÁLÁ EXPOZICE:

Novomestka radnice pred prestavbouHistorie Nového Města a Praha panoramatická

Stálou expozici o historii Nového Města, jeho radnice a přilehlého Karlova náměstí tvoří kopie historických rytin z archivu Muzea hl. m. Prahy. Představuje i nejstarší pražská panoramata, která zachycují podobu Prahy z vyvýšených míst ohraničujících celou pražskou kotlinu.

3.12. – 13. 12. 2021 Otevřeno: út – ne 10.00 – 16.00 hodin, vstupné 60 Kč, snížené 40 Kč, rodinné 130 Kč. Věž se uzavírá na zimu od 14. prosince 2020.

 http://www.nrpraha.cz/vez/

 KAVÁRNA

CAFÉ NEUSTADT  

Kavárna se zahrádkou na nádvoří oblíbená zvláště u mladých.

Otevřeno denně, vstup z nádvoří NR. Informace o otevírací době a konání akcí na FB stránkách Café Neustadt.

www.facebook.com/cafeneustadt

DLOUHODOBÁ VÝSTAVA

vsytava svetla a tmyNeviditelná výstava 

Výstava se snaží návštěvníkům ukázat svět nevidomých lidí, jaký je život bez smyslu, díky kterému získává člověk nejvíce informací, a to bez zraku. Nezapomenutelná hodina v naprosté tmě s nevidomým průvodcem. Dlouhodobá výstava otevřena od 1. dubna. 2011 – výstavní prostory II. patro NR. Otevírací doba a vstupné na www.neviditelna.cz

www.neviditelna.cz

 

 

informace o jednotlivých kulturních akcích  www.nrpraha.cz/program/

STÁLÁ AKCE

SOCHA NEPTUNA

socha NeptunaSochařské dílo vytvořil z jemného pískovce v letech 1875 – 1877 sochař Bohuslav Schnirch. V r. 2014 sochu zrestauroval akademický sochař Vojtěch Adamec.

Praha – Na Novoměstské radnici v Praze je od ledna umístěn originál sochy, která má netradiční příběh. Socha se před lety ztratila, posléze byla objevena a vznikly dvě kopie. Jedna je v Havlíčkových sadech a druhou dostal majitel třebotovského zámku, který původně originál v dobré víře koupil. Zajímavostí je i to, koho vlastně socha zobrazuje. Dnes už se ví, že je to socha Tritona, což byl syn vládce moří Neptuna. Celá léta se ale i v odborné literatuře uvádělo, že jde přímo o Neptuna. Na rozdíl upozornil až restaurátor, který teď na soše pracoval.

Vstupní hala svateb v přízemí / Otevřeno každé úterý 14 – 16 hod / Dílo je možné si prohlédnout vždy v úterý 14 – 16 hod / Zdarma / Vstup před nádvoří a foyer

 http://www.nrpraha.cz/svatby/

 PROGRAM – PROSINEC 2020

Barvy přátel

vystava Barvy pratelVýstava je příběhem dvou životních přátel. Představuje návštěvníkům nejen obrazy plné emocí a poznání, ale i dva osobité pohledy na svět. Ak. mal. Vlastimil Elšík a ak. mal. Boris Jirků spolu prožili významný kus života. Společně studovali na UMPRUM v Uherském Hradišti a na Akademii výtvarných umění v Praze, v hlavním městě také oba žijí a tvoří.

  1. – 13. 12. Galerie ve věži, otevřeno út – ne 10 – 16 hod, vstupné viz věž

http://www.nrpraha.cz/program/1064/barvy-pratel/

 Smetanovo trio & Wenzel Grund / ONLINE

Komorní koncert k 250. výročí narození Ludwiga van Beethovena a 100. výročí úmrtí Maxe Brucha. Smetanovo trio a Wenzel Grund ve velkém komorním nokturnu v nádherné akustice staletých novoměstských radničních zdí! Absolutní vrcholy komorní tvorby všech tří autorů. Sehranost a přirozená kooperace Smetanova tria s klarinetistou W. Grundem – umělců, kteří spolu koncertují téměř třicet let.

  1. 12. Velký sál, začátek v15 hod, podrobnosti na www.ceskedotekyhudby.cz

http://www.nrpraha.cz/program/1070/smetanovo-trio-wenzel-grund/

Socha Alexandry Koláčkové Sedící postava na nádvoří

Alexandra Kolackova - vystavaBarevná socha byla nainstalována na nádvoří Novoměstské radnice v souvislosti s 6. ročníkem mezinárodního sochařského festivalu Sculpture Line 2020. Je zhotovena z vysokopálené šamotové hlíny. Prvotním impulzem vzniku této realizace byl záměr dotvořit intimní místo jedné soukromé zahrady posezením s plastikou. Vznikla tak lavička v podobě stylizované ženy, které se můžete uvelebit v náručí s knížkou, nebo usednout tváří v tvář blízké osobě v důvěrném hovoru.

  8.7. – 31. 3. 2020, nádvoří. Otevřeno denně  8 – 23hod.

Prohlídka zdarma.

Novoměstská radnice, p. o.

Praha 2, Karlovo nám. 1/23, Vodičkova 1/3, tel. 224 947 190. Vstup z Vodičkovy ulice.

Polední pauza ve Věži mezi 12. – 13. hod 30 min.

www.nrpraha.cz

www.facebook.com/NRpraha.cz

 www.nrpraha.cz/aktuality/

http://www.nrpraha.cz/program/1061/sculpture-line-2020-alexandra-kolackova-sedici-postava/

Podobné příspěvky

Speedway Grand Prix opět v Praze

Jak prožívají Velikonoce hvězdy Slunečné?

Jaroslav Hauer

O2 aréna měla loni rekordní návštěvnost, nejvíc lákal McCartney

Redakce

Tento web používá pro svou práci nutné cookies. Souhlasím Číst více

GDPR zásady