Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Divadlo Kultura Kultura v Praze Pozvánky na akce

Premiéra autorské novinky Posedlost v Divadle Na zábradlí. V hlavní roli: Láska!

Třetí premiérou aktuální sezony v Divadle Na zábradlí je původní inscenace Posedlost tvůrčího týmu Jan Mikulášek a Dora Viceníková. Ústředním tématem je láska – ve všech svých podobách. V režii Jana Mikuláška se představí Dita Kaplanová, Jana Plodková, Anežka Kubátová, Johana Matoušková, Miloslav König, Stanislav Majer, Jiří Vyorálek a Leoš Noha. Světová premiéra představení Posedlost je na programu 15. a 16. dubna, reprízy následují 19. a 30. dubna vždy v 19 hodin.

Láska a posedlost

„Zabývat se lidskými posedlostmi znamená prolistovat nekonečné množství knih, seznamovat se s nejrůznějšími diagnózami, vstřebat stále se množící webové stránky na toto téma a přitom zírat, čím vším může být člověk vzrušován, fascinován nebo smýkán a týrán. V centru našich nahlížených posedlostí však stojí láska či obsese druhým, strach ze samoty, prázdnoty, nesmyslnosti existence,“ říká Dora Viceníková.

Divadlo Na zábradlí

Na dvoupodlažní scéně Marka Cpina divák nahlédne do soukromí několika postav, které se vášnivě potkávají či míjejí. Marně hledají štěstí ve vztahu nebo v samotě, a tak je to pořád dokola. Pravděpodobné situace a uvěřitelné příběhy doplňují fantazijní výjevy a komentáře – symfonický orchestr v obývacím pokoji střídá vánoční pohoda, humorné scény zase hororové výjevy. Drobné příběhy tohoto několikapatrového domu se volně proplétají, sousedé se střídají a stěny jsou svědky domácích dramat. Více informací na stránkách divadla.

Kontakty

Divadlo Na zábradlí

Anenské náměstí 209/5, Praha 1

Posedlost Posedlost

Podobné příspěvky

TONYA GRAVES -KONCERT UŽ ZÍTRA

Šebík

Mánička slaví 88 let a má nový hlas. Jak se měnil během let mapuje nové CD

Jaroslav Hauer

Viola v novém roce zve na pozoruhodná představení se skvělými herečkami a herci

Šebík

Tento web používá pro svou práci nutné cookies. Souhlasím Číst více

GDPR zásady