Tipy volejte: 773 693 460, pište redakce@prazsky-zpravodaj.cz
DomůKulturaPozvánky na akceZnámé filmové melodie v podání špičkových interpretů 27. srpna na festivalu filmové hudby a multimédií SOUNDTRACK Poděbrady

Známé filmové melodie v podání špičkových interpretů 27. srpna na festivalu filmové hudby a multimédií SOUNDTRACK Poděbrady

Známé filmové melodie v podání špičkových interpretů 27. srpna na festivalu filmové hudby a multimédií SOUNDTRACK Poděbrady

David Koller, Dasha, Michael Kocáb, Michal Pavlíček, Ondřej Ruml, Michal Dvořák a další hvězdy v sobotu 27. srpna vystoupí na velkolepém multimediálním koncertu filmové hudby pod poděbradským zámkem na obou březích Labe. Mimořádným hudebním zážitkem vyvrcholí program celodenního „traileru“, představujícího nový Mezinárodní festival filmové hudby a multimédií SOUNDTRACK Poděbrady. V rámci koncertu zazní výběr těch nejlepších skladeb z filmů Amerika, Star Wars, Indiana Jones, James Bond, Čelisti a mnoha dalších. To vše v podání Soundtrack Orchestra pod vedením Martina Kumžáka. Koncert bude doprovázen multimediálními videoprojekcemi a videomappingem na obvodové zdi zámku (ze strany náměstí a od Labe).

Součástí večerního koncertu v režii Michala Cabana bude i představení festivalové ceny. Autorem stylové křišťálové trofeje ve tvaru „repráčku“ je akademický sochař Stefan Milkov, známý a respektovaný výtvarník a také hudebník, mimo jiné spoluautor originálních kytar. Večerní hudebně-vizuální show bude možné sledovat ZDARMA! z Jiřího náměstí, mostu či protějšího břehu. V prodeji je od 1. 7. pouze část vstupenek na místa do uzavřeného prostoru bezprostředně pod hudební scénou.

„V Poděbradech chceme v poslední prázdninovou sobotu předvést všem návštěvníkům koncept ‚Festivalu Nových Forem‘ a ukázat nové způsoby prezentace filmové hudby, představit nový hudebně zábavný koncept s interaktivními a pohybovými aktivitami pro celou rodinu. Filmová hudba není jen velký symfonický orchestr, ale obsahuje všechny žánry včetně hudby rockové a elektronické. S touto bezbřehou pestrostí chceme citlivě zacházet a zprostředkovat tak návštěvníkům nová hudební dobrodružství,” říká Michal Dvořák, ředitel a iniciátor nového rodinného festivalu SOUNDTRACK Poděbrady.

Mezinárodní festival filmové hudby a multimédií SOUNDTRACK Poděbrady, první a jediný svého druhu v České republice, je unikátní oslavou filmové hudby všech žánrů a forem. Jedinečný je nejen zaměřením na filmovou hudbu, ale také orientací na nové formy, multimédia, nejmodernější technologie, proměňující pasivní poslech v interaktivní zážitek. Veřejnosti se poprvé představí

právě v sobotu 27. srpna celodenní „ochutnávkou“, předznamenávající oficiální 1. ročník, který se uskuteční koncem srpna příštího roku.

Sobotní program nabídne řadu atrakcí a zábavných aktivit pro celou rodinu. K dispozici bude speciální Red Bull autobus, půjčovna kol Scott a festivalová tančírna. Lázeňský park obsadí živí hudebníci, k vidění budou velkoformátové projekce s prezentací budoucích festivalových lokalit a sekcí. Kolonáda ožije speciálním programem pro děti.

Partnery Mezinárodního festivalu filmové hudby a multimédií SOUNDTRACK Poděbrady jsou město Poděbrady a Středočeský kraj. Oficiálním dopravcem festivalu je Audi, festivalovou pojišťovnou Generali, festivalovým kolem Scott.

Mediální partneři: Český rozhlas, Seznam.cz, ČSFD

KONTAKTY

FB Mezinárodního festivalu filmové hudby a multimédií SOUNDTRACK Poděbrady: www.facebook.com/soundtrackpodebrady/

zdroj: 2media

Facebook komentáře