Tipy volejte: 773 693 460, pište redakce@prazsky-zpravodaj.cz
Hledejte cokoli zde na webu
DomůKulturaPozvánky na akceWrestling – uspořádali dne 4.8.2017 na Žižkově

Wrestling – uspořádali dne 4.8.2017 na Žižkově

wrestling

Wrestling – uspořádali dne 4.8.2017 na Žižkově

VcV Originál Wrestling, historicky první  a široko daleko jediný ryze český wrestling. Wrestling již dorazil i do Čech, konkrétně na Žižkov.

VCV Over The Top – wrestlingová akce v Praze, proběhla v Rockovém klubu Nová Chmelnice.

Wrestling jako vášeň a nový životní styl

Jsme spolek zabývající se rozšířením sportovní zábavy jménem wrestling po České republice. Wrestling je naší vášní a naším životním cílem. Vyrůstali jsme na něm a přáli jsme si, aby jednou něco takového bylo i u nás. Ne v Americe, ne v Anglii, ne v Německu, ale tady, u nás. Jednoho dne jsme vzali věci do svých rukou.

Český originál wrestling  VcV       

vretslingVcV Originál Wrestling vznikl již v roce 2012. Tedy nápad na vznik ryze českého wrestlingu se proháněl v hlavách jeho zakladatelů již dříve…. Rok 2012 byl ale rokem historicky prvního českého wrestlingového vystoupení. Objevili jsme se na akci Rock Kodiaka v obci Sluhy na sever od Prahy.

Na tomto prvním vystoupení se představil náš jediný wrestlingový ring v Česku a v něm se ukázali wrestleři R.j. Kolda (Rudolf Kolínský), Primy (Michal Primač), Démon (Jiří Maťocha), Otec H (Petr Hokeš), Škorpion (Ladislav Dvořák) a jako rozhodčí Král Slova Kuba (Jakub Pešek). Právě R.j. Kolda a KSK jsou úplnými zakladateli VcV. Později se k nim přidali Primy, Démon, Otec H a v průběhu let přišli další.

Trofejní opasek z pravého zlata          

wrestlingBěhem naší pětileté existence jsme dosáhli několika poměrně významných milníků. Třeba, když jsme na vystoupení na Zahrádkách Žižkov představili úplně první český wrestlingový titul pro šampiona. Trofejní opasek z pravého zlata, ručně vyrobený uměleckým kovářem Vlastislavem Krebsem, v rukou českého wrestlera na české wrestlingové show. Tím wrestlerem byl R.j. Kolda.

Není to ale jen R.j. Kolda. Krom výše uvedených náš spolek obsahuje i další členy. Mezi nimi je i zápasník až z Moskvy. A v nováčkovské divizi máme už i děvčata.   

Pořádali jsme vystoupení po celé České republice. Žižkov, Kostelec nad Labem, domovské Všetaty, Mělník, ale také Trutnov, Plzeň, Hluk poblíž Uherského Hradiště, a dokonce i Lubawka a Głuchołazy v Polsku.

Generální partner Bezpečnostní agentura ALI 21

Velkým přínosem pak byl vstup generálního sponzora Bezpečnostní agentury ALI 21, která nám pomohla zorganizovat přesun do hlavního města a uspořádat největší akci minulého roku Megashow IV. Nyní pořádáme pravidelná vystoupení v našem novém domově, rockovém klubu Nová Chmelnice v Koněvově ulici na Žižkově.        

Především jsme ale skupina lidí plnící si svůj neobvyklý sen. Jsme sice skromní, ale míříme výš a výš. Bez jedné věci by to ale nešlo, a tou jsou naši fanoušci. Třeba se k nim jednou přidáte i Vy. Neváhejte a přijďte se podívat na další český wrestling v září.

Veškeré informace můžete najít na našem facebookovém profilu https://www.facebook.com/VcVwrestling/ , nebo na webových stránkách www.originalwrestling.cz nebo můžete sledovat náš youtube pořad KNO https://www.youtube.com/user/VcVwrestling .

Text Lojza Neuman/foto Deadly Wrestling Moves WWE

 

Facebook komentáře

Sdílejte články