Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Pozvánky na akce

Vojtěch Dyk za měsíc opět vstoupí na jeviště coby kněz v Bernsteinově Mši

Vojtěch Dyk ,foto Tino Kratochvil

Půlroční pauza končí, zvolna se rozjíždějí přípravy na závěrečné, podzimní uvedení proslulé MŠE (Mass) Leonarda Bernsteina v novém nastudování v režii bratří Cabanů, s Vojtěchem Dykem v hlavní roli. Při jarní premiéře MŠE zaujala kritiky a nadchla diváky po celé republice. Četnými superlativy byly hodnoceny bravurní výkony všech aktérů. Znovu budou k vidění 21. 9. v Praze, 24. a 25. 9. v Brně, 27. 9. v Hradci Králové. Na programu je také jedno exkluzivní představení – 22. září od 19:30 se pražské Forum Karlín stane nejen dějištěm strhující mše, ale také místem oslav 20. výročí úspěšného fungování společnosti T-Mobile na tuzemském trhu. Do předprodeje jde pouze limitovaný počet vstupenek, v ceně je zahrnut raut, který se bude konat po představení.

„Přátelé, po půl roce se vracíme se Mší Leonarda Bernsteina… Praha, Brno a Hradec Králové mají naposledy možnost vidět toto dílo v našem podání. Pakliže se chcete zaposlouchat do nadčasové hudby L. B., zhlédnout meziprostorovou režii bratří Cabanů a nechat se unášet intergalaktickými výkony všech nás 90-ti účinkujících, neváhejte a kupujte poslední lístky. Anebo si na mě někde sežeňte telefonní číslo a já vás tam protáhnu. Ale hlavně to nepropásněte. Je to prostě dobrý…,“ vzkazuje Vojtěch Dyk.

Unikátní představení vzniklo na počest 45. výročí premiéry MŠE v roce 1971. V České republice byla MŠE v kompletní podobě uvedena v roce 1997 na nádvoří Pražského hradu, další živé nastudování vzniklo pro Mezinárodní hudební festival Moravský podzim 2001 v Brně. Ovšem tentokrát je poprvé uváděna speciální verze MŠE, upravená Leonardem Bernsteinem tak, aby byla přenositelná do menších sálů a tím přístupná širší veřejnosti. Spolu s Vojtěch Dykem se náročných pěveckých rolí skvěle zhostili Tereza Černochová, Ondřej Ruml, David Uličník a další špičkoví zpěváci. Hudební těleso pod taktovkou dirigenta Oskara Rozsy bylo sestaveno přímo na míru projektu MŠE. Tvoří jej členové B-SIDE BANDu bandleadera Josefa Buchty a přední tuzemští instrumentalisté. Sborové party obstarali členové Czech Ensemble Baroque a chlapeckého sboru Pueri Gaudentes.

Vstupenky na všechna představení rychle mizí z předprodejů, s jejich nákupem neradno váhat – Ticketstream, www.ticketstream.cz

MŠI uvádí agentura BUJOART, generálním partnerem projektu je T-Mobile Czech Republic a.s.

zdroj: 2media

Vojtěch  Dyk ,foto Tino Kratochvil
Vojtěch Dyk ,foto Tino Kratochvil

Podobné příspěvky

Letenské prase aneb zabijačka v muzeu

Šebík

JUDr. Milada Horáková a největší politický proces

Afri

Letňák 2016 – Léto pro Pražany na Střeleckém ostrově vstupuje do poslední čtvrtiny

Šebík

Tento web používá pro svou práci nutné cookies. Souhlasím Číst více

GDPR zásady