Tipy volejte: 773 693 460, pište redakce@prazsky-zpravodaj.cz
DomůKulturaPozvánky na akceV Dukovanech předvedou světovou premiéru promítání filmu na chladicí věž

V Dukovanech předvedou světovou premiéru promítání filmu na chladicí věž

Dukovany

V Dukovanech předvedou světovou premiéru promítání filmu na chladicí věž

Na pátek 3. července připravují energetici z Jaderné elektrárny Dukovany hned dvě světová „nej“. První je slavnostní představení největší jaderné vinice, která se nachází v širším areálu elektrárny a druhou je světová premiéra obří filmové projekce na betonový plášť jedné z osmi chladicích věží s novým projektorem se svítivostí 50 000 lumenů od společnosti Panasonic.

obří pojekce JE DUkovanyDiváci Letního kina a autokina pod chladicími věžemi Jaderné elektrárny Dukovany tak budou moci mimořádně shlédnout film z vinařského prostředí Bobule, jehož trilogii představí i protagonisté filmu.
Počet vysázených hlav révy vinné symbolizuje aktuální dosažitelný výkon všech čtyř dukovanských bloků, je tak pravděpodobně největším vinohradem, který se nachází v těsné blízkosti chladicích věží s jedinečnými mikroklimatickými podmínkami. „Jaderný vinohrad je novým turistickým místem přístupným návštěvníkům regionu v průběhu celého roku. Turisté si mohou vinici prohlédnout zblízka a odpočinout si pod dominantou elektrárny, kterými jsou 125 metrů vysoké chladicí věže,“ sdělil ředitel jaderné elektrárny Roman Havlín.

Filmová projekce na chladicí věže vyžaduje maximální kvalitu a klade tak vysoké nároky na světelné parametry projektoru. Díky společnosti Panasonic a jejich nejvýkonnějšímu 4K laserovému projektoru  PT-RQ50K, , bude možné v pátek 3.7. poprvé v historii promítat na betonový povrch chladicí věže. „Je to pro nás dvojnásobná premiéra. Poprvé bude tento projektor  použitý v České republice a současně poprvé pro projekci filmu v takto obřím poměru na chladicí věž,“ prozradil zástupce společnosti Panasonic Marketing Europe, Zdeněk Krýsl. Projektor má světelný výkon 50.000 ANSI lumen a je primárně určen pro obří projekce, video mapping nebo pro nasvícení velkoplošných pozadí.

Bližší informace budou představeny při slavnostním křtu jaderné vinice, který proběhne v pátek 3.7. v 15.00 hodin a mimořádná projekce filmu na chladicí věž se uskuteční ve stejný den ve 22.00 hod na parkovišti JE Dukovany.  Rezervace míst do Letního kina a autokina se neprovádí.

Jiří Bezděk, mluvčí ČEZ, Jaderná elektrárna Dukovany

Od začátku provozu elektrárna Dukovany vyrobila 454 599 000 megawatt hodin elektřiny. Dukovany a Temelín jsou zdroje, které produkují největší množství čisté elektrické energie a podílí se tak výraznou měrou na bezemisní výrobě Skupiny ČEZ. Ročně se díky jaderným elektrárnám nevypustí do ovzduší přibližně dvě desítky miliónů tun CO2.

Facebook komentáře