Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Pozvánky na akce Kultura v Praze

V červnu na Střelecký ostrov nejen za hudbou, chystá se řada volnočasových, zábavních i gastronomických akcí

 

Praha, 31. května 2016 – Letňák 2016 – Léto pro Pražany má za sebou svůj první měsíc a na další čtyři se připravuje. V červnu se návštěvníci mohou mimo jiných těšit na hudební koncerty v podání kapely Jelen, Bratrů Ebenů či zpěvačky Radůzy. Na programu však budou i gastronomické a taneční akce, tvořivé dílny a logické hry pro děti, rodinný volnočasový festival i veletrh sociálních služeb.

„Hned na začátku 2. června své diváky potěší sympatická parta Jelen, která se k nám po roce vrací se svou roots music. Na Velké scéně je pak 9. června vystřídá trio Bratři Ebenové, jež se rovněž řadí k našim pravidelným hudebním hostům. A těšíme se i na koncert zpěvačky Radůzy 23. června, která si na společné pódium přizvala Anetu Langerovou, Jana Ungera a Justina Lavashe,“ zmiňuje šéf produkce Letňáku 2016 – Léta pro Pražany David Dvořák.

Kromě samostatných koncertů se v samotném srdci Prahy pořádají i další různorodé akce. První červnovou neděli se Střelecký ostrov kupříkladu promění v tvůrčí dílnu díky konání Festivalu kreativního a logického hraní Praha (5. 6.). Dále proběhnou i gastronomicky a tanečně laděné akce Seafood Festival Praha 2016 (12. 6.) a Latino Food Festival Praha 2016 (19. 6.). Poslední víkend v měsíci bude zase patřit tradičnímu United Islands of Prague 2016.

„16. června nás dále čeká 3. ročník Veletrhu poskytovatelů sociálních služeb, v rámci něhož se představí organizace působící v neziskovém sektoru a tematicky pro rodiny s dětmi nebude chybět ani kulturní program. Podobně jako v předchozích letech pak mohu pozvat na Áčkofest – tak trochu jiný festival pro rodiny s dětmi, který se letos uskuteční 18. června a nabídne pohybové, hudební a tvořivé dílny, divadelní představení s koncerty a další zábavou,“ dodává Dvořák.

Bližší informace na stránkách www.letnak.cz.

Podobné příspěvky

Kam vyrazit na Halloween a dlabání dýní? Co třeba do trojské botanické zahrady

Afri

Slavnostní premiéra Sněhové královny ve Státní opeře proběhla s velkým úspěchem.

Šebík

Festival Trnkobraní oznamuje kompletní line-up s kapelami Chinaski, Škwor nebo Kryštof

Šebík

Tento web používá pro svou práci nutné cookies. Souhlasím Číst více

GDPR zásady