Tipy volejte: 773 693 460, pište redakce@prazsky-zpravodaj.cz
DomůKulturaPozvánky na akceTip na víkend: Nechte se inspirovat aranžmá orchideí v Botanické zahradě

Tip na víkend: Nechte se inspirovat aranžmá orchideí v Botanické zahradě

Tip na víkend: Nechte se inspirovat aranžmá orchideí v Botanické zahradě

Výstavu orchidejí ve skleníku Fata Morgana si návštěvníci mohou prohlédnout až do 31. 3. 2019. Ani tento víkend nechybí doprovodný program, který zpestří zážitek z výstavy.  V sobotu a v neděli vždy od 14.00 předvede přední český florista Zdeněk Kupilík inspirativní kreace vytvořené z orchidejí. Nechte se inspirovat a zkrášlete si domov nápaditými orchideovými aranžmá. Prezentace probíhá v zázemí administrativní budovy u skleníku Fata Morgana, rezervace místa není nutná a vstup je v ceně vstupenky do skleníku Fata Morgana.

Rostliny si můžete zakoupit v přilehlé prodejní části. Nechte se okouzlit širokou škálou barev hybridních rostlin vhodných k domácímu pěstování, které zvládnou i začátečníci. Na své si ale přijdou i náročnější zákazníci a zkušení pěstitelé. Prodejci zájemcům s výběrem rádi poradí a doporučí i vhodný substrát a nádobu na pěstování. Prodej zajišťuje firma Pokojovky.cz.

Začátečníci se mohou do svého bytu pořídit třeba oblíbené dendrobium druhu Dendrobium nobile. Je to jedna z nejznámějších a šlechtiteli nejoblíbenějších orchidejí. V přírodě se vyskytuje v monzunových oblastech jihovýchodní Asie, v Laosu, jižní Číně, Nepálu, Thajsku, i na Tchaj-wanu. Roste na stromech ve světlejších lesích od nížin až do chladných oblastí Himalájí do výšek 1400 m. K vytvoření květů potřebuje chladnější a sušší roční období, snese dokonce teploty blízké mrazu. Šlechtitelé tuto orchidej milují a různým křížením i výběrem vzniklo velké množství nádherných, bohatě kvetoucích kultivarů, které spatříte ve většině květinářství. Krásné exempláře jsou i součástí letošní výstavy orchidejí ve skleníku Fata Morgana.

Víte, že…
Dendrobium nobile patří k tradičním léčivým rostlinám čínské medicíny. Ačkoliv jsou orchideje obecně považovány za nejedovaté rostlin rostliny, v tomto druhu byl nalezen toxický alkaloid dendrobin.

Nechte se okouzlit exotickou krásou a navštivte výstavu orchidejí v trojské botanické zahradě denně kromě pondělí od 9.00 do 19.00 hodin. Výstava potrvá až do 31. března!

Facebook komentáře