Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Pozvánky na akce

Taneční choreografové budou čerpat inspiraci v Praze na rezidenci pod vedením mezinárodních koučů

 Již po desáté se bude v Praze konat mezinárodní rezidence pro choreografy s koučingem. Centrum choreografického rozvoje SE.S.TA, která akci pořádá, má jedinečný přístup k rozvoji tvorby tanečních profesionálů. Kombinuje mezigenerační pochopení a spolupráci, výměnu zkušeností, know-how a rozvíjí kulturní znalosti účastníků v oblasti tance i mimo něj. Choreografové díky tomu mohou čerpat široké spektrum inspirace a nové způsoby práce. Rezidence se letos v roli koučů zúčastní mezinárodní choreografické špičky – Jean Gaudin a Dominique Rebaud. Pracovní setkání se budou konat ve dnech 18. – 25. 8. 2016 na několika místech v Praze – ve Studiu Alta, HAMU a v divadle Alfréd ve dvoře.

foto: Jank Komárek
foto: Jank Komárek

Cílem tohoto procesu není ani formování tanečníků ani estetický aspekt projevu. Cílem je otevřít choreografům, na základě jejich vlastní tvorby, nové cesty hledání a prohloubení stávajících prvků choreografie. Celá rezidence je koncipována jako dialog mezi choreografy a zkušenými umělci („kouči“), kteří je v práci vedou. Výsledky práce bude poté vidět nejen na české taneční scéně, ale také ve Francii díky tomu, jak koučové využijí výsledky reflexe rezidence ve své následné práci. Dostanou se tak i do slavných farncouzských divadel a univerzit, jako např. Theatre de Chaillot v Paříži, na univerzitu v Toulouse a v Nice apod.
Zúčastnění choreografové mají za úkol vytvořit choreografii právě pro příležitost rezidence nebo převzít krátkou ukázku své choreografie (max. 15 minut), která bude sloužit jako podklad pro práci během rezidence. Koučové shlédnou výchozí materiál na předem zaslaném video-záznamu. Ten jim před začátkem rezidence umožní seznámit se s vnitřním světem všech choreografů a jejich vnímáním. Během rezidence budou účastníci analyzovat jednotlivé prvky choreografie a snažit se pojmenovat jejich obsah, spolu se svými kouči znovu identifikovat to podstatné a to, co je možné rozvinout. Výsledek této práce bude předmětem veřejné prezentace work in progress. Cílem není představit hotový produkt, samostatnou choreografii, ale etapu v tvůrčím procesu.

foto:Jan Komárek
foto:Jan Komárek

Více informací o akci a koučích naleznete zde:
http://www.se-s-ta.cz/akce.php?profesionalni-setkani&rezidence-pro-choreografy-s-koucingem-2016

SE.S.TA – Centrum choreografického rozvoje
SE.S.TA zahájila svoji činnost již v roce 1999, od roku 2010 se označuje jako první Centrum choreografického rozvoje v České republice. Cílem SE.S.TA je podpořit v České republice rozvoj profesionálního současného tance v mezinárodním kontextu.
www.se-s-ta.cz

zdroj: EMD consultants

Podobné příspěvky

Ministryně Šlechtová se stala patronkou rockového Fausta

Afri

Přihlaste se na první thajský online veletrh cestovního ruchu

Afri

Letos se do soutěžní části festivalu přihlásilo 133 filmů z celého světa

Šebík

Tento web používá pro svou práci nutné cookies. Souhlasím Číst více

GDPR zásady