Tipy volejte: 773 693 460, pište redakce@prazsky-zpravodaj.cz
DomůKulturaPozvánky na akceStřelecký ostrov se zahalí do melancholie dánské kapely Pligten Kalder

Střelecký ostrov se zahalí do melancholie dánské kapely Pligten Kalder

Střelecký ostrov se zahalí do melancholie dánské kapely Pligten Kalder

Praha, 17. září 2015 . Na Střeleckém ostrově v Praze vystoupí dánská kapela Pligten Kalder, která neobvykle vsází na lidovou tvorbu ve stylu skandinávských mollových balad.

Originální kvarteto hudebníků si i přes jazykovou bariéru dokáže svým charismatickým zpěvem a vynikající hrou na klarinet, kontrabas a varhany získat jakékoliv publikum. Pražané se o tom mohou přesvědčit již ve čtvrtek 17. září od 19,30 hodin na Střeleckém ostrově v rámci Letňáku 2015 – Léta pro Pražany.

„Pligten Kalder (v překladu Povinnost Volá) je dánská skupina, která našla zálibu v lidové hudbě ve stylu skandinávských mollových balad “with a twist”. Tvoří ji čtyři muzikanti, kteří si umí sympatie publika získat nejen tvorbou, ale i svým charismatem. Jsme rádi, že je můžeme 17. září večer přivítat na naší letní scéně na Střeleckém ostrově a zpestřit tak převážně český hudební program o takto zajímavé zahraniční interprety. Koncert je zdarma, tak si ho nenechte ujít,“ říká mluvčí Letňáku 2015 – Léta pro Pražany na Střeleckém ostrově Tomáš Kopečný.

„V čele stojí rockový zpěvák Johan Olsen, který má zkušenosti i s hraním na velkých scénách před několika tisíci lidí, v kapele Pligten Kalder však rozvíjí svou lyrickou duši. Společně s virtuózním klarinetistou a mezzosopran saxofonistou Peterem Jessenem tvoří vzácný a originální hudební výraz kapely. Zvukové pozadí mystických, zastaralých Lo-Fi Optigan varhan zajišťuje Torben Sten a spojovacím článkem mezi všemi je basista Søren Mikkelsen,“ dodává Tomáš Kopečný.

Kapela tvoří ve své rodné dánštině. I přestože hudba sama o sobě a pocity z ní mohou bourat jazykovou bariéru, během své návštěvy v Praze Pligten Kalder vystoupí s živým tlumočením z dánštiny do češtiny prostřednictvím česko-dánského kameramana Marka Bičana, který se narodil a vyrůstal v Praze, ale od roku 1985 žije v Dánsku.

Bližší informace o programu na stránkách www.letnak.cz.
zdroj: TOPART MEDIA

Facebook komentáře