Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Pozvánky na akce Tiskové Zprávy Zajímavosti Zprávy z Prahy

Střelecký ostrov se zahalí do melancholie dánské kapely Pligten Kalder

Praha, 17. září 2015 . Na Střeleckém ostrově v Praze vystoupí dánská kapela Pligten Kalder, která neobvykle vsází na lidovou tvorbu ve stylu skandinávských mollových balad.

Originální kvarteto hudebníků si i přes jazykovou bariéru dokáže svým charismatickým zpěvem a vynikající hrou na klarinet, kontrabas a varhany získat jakékoliv publikum. Pražané se o tom mohou přesvědčit již ve čtvrtek 17. září od 19,30 hodin na Střeleckém ostrově v rámci Letňáku 2015 – Léta pro Pražany.

„Pligten Kalder (v překladu Povinnost Volá) je dánská skupina, která našla zálibu v lidové hudbě ve stylu skandinávských mollových balad “with a twist”. Tvoří ji čtyři muzikanti, kteří si umí sympatie publika získat nejen tvorbou, ale i svým charismatem. Jsme rádi, že je můžeme 17. září večer přivítat na naší letní scéně na Střeleckém ostrově a zpestřit tak převážně český hudební program o takto zajímavé zahraniční interprety. Koncert je zdarma, tak si ho nenechte ujít,“ říká mluvčí Letňáku 2015 – Léta pro Pražany na Střeleckém ostrově Tomáš Kopečný.

„V čele stojí rockový zpěvák Johan Olsen, který má zkušenosti i s hraním na velkých scénách před několika tisíci lidí, v kapele Pligten Kalder však rozvíjí svou lyrickou duši. Společně s virtuózním klarinetistou a mezzosopran saxofonistou Peterem Jessenem tvoří vzácný a originální hudební výraz kapely. Zvukové pozadí mystických, zastaralých Lo-Fi Optigan varhan zajišťuje Torben Sten a spojovacím článkem mezi všemi je basista Søren Mikkelsen,“ dodává Tomáš Kopečný.

Kapela tvoří ve své rodné dánštině. I přestože hudba sama o sobě a pocity z ní mohou bourat jazykovou bariéru, během své návštěvy v Praze Pligten Kalder vystoupí s živým tlumočením z dánštiny do češtiny prostřednictvím česko-dánského kameramana Marka Bičana, který se narodil a vyrůstal v Praze, ale od roku 1985 žije v Dánsku.

Bližší informace o programu na stránkách www.letnak.cz.
zdroj: TOPART MEDIA

Podobné příspěvky

Na pražském Vyšehradě se uskutečnil pátý ročník čajového festivalu Čajomír

Afri

Jákl dotočil velkofilm Jan Žižka

Jaroslav Hauer

Zlatá přilba města Pardubic: Již v září do ČR zamíří plochodrážní elita

Tento web používá pro svou práci nutné cookies. Souhlasím Číst více

GDPR zásady