Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Pozvánky na akce

Střelecký ostrov již ve čtvrtek 25. května v 18,30h

Sestrelak

NECHTE SE NA LETŇÁKU SESTŘELIT KAPELAMI VASILŮV RUBÁŠ, CIRCUS PROBLEM A TERNE ČHAVE

Letní scéna Malostranské besedy na Střeleckém ostrově je v plném proudu a v nejbližších dnech se otevře také její koncertní maraton, který bude probíhat přes celé letní prázdniny až do konce září. Již ve čtvrtek 25. května se chystá jedinečný trojkoncert, kdy se na jednom pódiu potkají kapely Vasilův Rubáš, Circus Problem a Terne Čhave. Večer startuje na Velké scéně v 18:30 hodin.

Circus Problém
Circus Problém

„Už ve čtvrtek se hudební fanoušci konečně dočkají koncertů na Velké scéně. Začínáme tzv. Sestřelákem, tedy jedinečným spojením tří kapel, které se během jednoho večera vystřídají na jednom pódiu. Konkrétně jde o folk-punkovou skupinu Vasilův Rubáš, stálice české klubové i festivalé scény Circus Problem a world music formaci Terne Čhave. Vstupenky seženete v předprodeji za 150 korun, na místě pak za 200 korun,“ říká David Pešek Dvořák.

VASILŮV RUBÁŠ
VASILŮV RUBÁŠ

Skupina Vasilův Rubáš se poprvé do podvědomí dostala vítězstvím na Mezinárodní Portě v Ústí nad Labem v roce 2012. Přes své původní žánrové stigma dokáže kapela díky své stylové originalitě zaujmout i punkového, či dokonce jazzového diváka. Vasilův Rubáš tvoří Filip Vasilděda Novák a Petr Ruby Rubáš. Na konci roku 2012 dvojice vydala své debutové album Konec světa, koncem roku 2016 jim vyšlo druhé album s názvem Nebyl, ale.

Mezi stálice české scény už nějakou dobu patří kapela Circus Problem, která funguje od roku 2012. Od letošního roku došlo k obměně některých členů, kapela však jede dál se stejnou energií a charismatem, na které jsou fanoušci zvyklí. V současné době připravují nové songy a některé novinky premiérově uslyší i návštěvníci Sestřeláku.

Terne Čhave představují na české i evropské hudební scéně jedinečný fenomén. Jako jedna z mála romských kapel se již od svých počátků, které sahají do 80. let minulého století, drží svých kořenů, nespokojí se však s nekonečnými variacemi na romský folklór. Zmocnili se nástrojů dnešních rockových kapel a spojili jejich zvuk a potenciál se svou pověstnou energií. Jejich vývoj směřoval od folku přes world music až k tzv. Rom’n’Rollu. V minulosti absolvovali řadu koncertů na českých i evropských festivalech a v roce 2009 získali ocenění Anděl za desku More, love!

TERNE CHAVE ZEWLAKK
TERNE CHAVE ZEWLAKK

Podobné příspěvky

Dvojkřest v Malostranské besedě chystají Dagmar Voňková a Jíří Smrž

Šebík

Do hudebního nebe odešel David Bowie

Pozvánka od hendikepovaných rybářů z Kladrub na veletrh FOR FISHING 2019

Redakce

Tento web používá pro svou práci nutné cookies. Souhlasím Číst více

GDPR zásady