Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Pozvánky na akce

Letňák na Střeleckém ostrově v květnu 2017

PŘIJĎTE SI S NÁMI ZAHRÁT A ZATANČIT ZVE V KVĚTNU LETŇÁK NA PRAŽSKÝ STŘELECKÝ OSTROV MALÉ I DOSPĚLÉ

Letošní Letňák – Léto na Střeleckém ostrově má za sebou první akce a ve svém programu pokračuje i v nejbližší době. V květnu mohou Pražané i všichni návštěvníci hlavního města vyrazit především na plovoucí Ponton, kde probíhají zdarma multižánrové hudební večery. Rozbíhá se rovněž Velká scéna, která bude hostit například Den Prahy 1, veřejný koncert Přijďte si s námi zahrát! či svým způsobem unikátní koncertní spojení kapel Circus Problem, Terne Čhave a Vasilův Rubáš.

„Z květnových koncertů na Pontonu můžeme zmínit například písničkáře a kytaristu Georgeho Pacurara, v jehož tvorbě se mísí vlivy blues, balkánského folklóru, bossa novy a rocku. Na koncertech hraje jak vlastní věci, tak i osobité cover verze Toma Waitse, Leonarda Cohena, Boba Dylana a mnohých dalších. Dále vystoupí Retro projekt, jehož repertoár se zase skládá zejména ze šansonových klasik a gypsy-swingových, jazzových skladeb 30. – 60. let 20. století,“ jmenuje David Pešek Dvořák.

V květnu na Pontonu dále zahrají jazz-swing-pop-folkové, jinými slovy žánrově pestré TMT trio (24. 5.), akustická čtveřice Ginners Fusion (27. 5.) či indie rocková parta Her English Blood (29. 5.). Své večírky zahájí také hudební časopis Headliner, první z nich proběhne již 23. 5. a přivítá Wolf lost In the Poem, Tomáše Bočka a Alaverdi. V neposlední řadě můžete navštívit i pravidelné akce Ponton Beat Picnic či Electroswing Sunday.

„Ani Velká scéna nebude v různorodosti akcí pozadu. Už v sobotu 13. května se na Střeleckém ostrově koná Den Prahy 1 plný soutěží, workshopů, vystoupení či výstav a strávit ho můžete s celou svojí rodinou. V neděli 21. května pak zveme malé i velké hudebníky, kteří si chtějí veřejně zahrát s orchestrem v rámci koncertu Nadačního fondu Harmonie s názvem „Přijďte si s námi zahrát!“ Hostit budeme také 25. května takzvaný Sestřelák, neboli jedinečné spojení tří kapel Circus Problem, Terne Čhave a Vasilův Rubáš na jednom pódiu a celý měsíc zakončíme 31. května akcí Děti Prahy 1 žijí pohybem,“ doplňuje hudební program David Pešek Dvořák.

Přijďte si s námi zahrát
Přijďte si s námi zahrát
letak
letak

 

ZDROJ : TOPART MEDIA

Podobné příspěvky

Klub MODRÁ VOPICE v listopadu

Šebík

Rozkvetlé jarní trhy na náměstí Republiky

Redakce

Humor bez hranic v Grévinu – dnes 10. 5. od 19.30 hod.

Šebík

Tento web používá pro svou práci nutné cookies. Souhlasím Číst více

GDPR zásady