Tipy volejte: 773 693 460, pište redakce@prazsky-zpravodaj.cz
Hledejte cokoli zde na webu
DomůKulturaPozvánky na akcePředstavení v RockOpeře Praha vloni viděl rekordní počet diváků .

Představení v RockOpeře Praha vloni viděl rekordní počet diváků .

Představení v RockOpeře Praha vloni viděl rekordní počet diváků .

PRAHA, 3. únor 2016 – RockOpera Praha připravila na čtvrtek 4. února další uvedení úspěšné opery Romeo & Julie. Rocková verze slavného milostného příběhu od Williama Shakespeara baví nejen samotné protagonisty, ale slaví úspěch i u diváků. V divadelní v roce 2015 se po Faustovi stala druhým nejnavštěvovanějším představením.

Rockové opery Faust a Romeo & Julie patří k divácky nejoblíbenějším představením. Průměrná obsazenost na nich se v v uplynulém roce pohybovala okolo 97 %. Což nad průměr za všechny opery RockOperou Praha uváděnými. Celková průměrná obsazenost činila 95 %.

„V roce 2015 naši RockOperu Praha navštívilo bez čtyř návštěvníků rekordních 10 000 diváků, což je zhruba o 42 % více než než v předchozím roce. . Je to výsledek, který jsme nečekali, a velmi mile nás překvapil. Děkujeme všem fanouškům za jejich přízeň, která nás posouvá dál a motivuje k další práci. Doufáme, že s námi budete i v roce 2016 či rovnou ve čtvrtek večer, kdy hrajeme představení Romeo & Julie,“ hodnotí zakladatelka a umělecká šéfka RockOpery Praha Pavla Forest.

Inscenace Romeo & Julie autorů Milana Steigerwalda a Pavly Forest v režii Romana Štolpy vypráví podle předlohy z pera Williama Shakespeara příběh o nesmrtelné lásce a nenávisti, avšak nabízí divákům svébytné pojetí s nádechem rockového koncertu. V titulních rolích nejslavnějších milenců se představí Jiří Švec a Žofie Dařbujánová.

„Naše představení kromě emotivního příběhu, který snad každý zná, nabídne jako obvykle velkolepou show plnou akrobacie, živé hudby, světelných efektů, krásných kostýmů a v neposlední řadě vynikajících výkonů našich protagonistů. Těšit se můžete kromě ústřední dvojice na Viktora Dyka, Jana Toužimského, Lukáše Písaříka a řadu dalších,“ doplňuje Pavla Forest.

Facebook komentáře

Sdílejte články