Tipy volejte: 773 693 460, pište redakce@prazsky-zpravodaj.cz
DomůKulturaPozvánky na akcePRECEDENS vstává jako Fénix z popela Legendární skupina PRECEDENS vyráží na koncerty

PRECEDENS vstává jako Fénix z popela Legendární skupina PRECEDENS vyráží na koncerty

PRECEDENS vstává jako Fénix z popela Legendární skupina PRECEDENS vyráží na koncerty

Skupina, spojená po léta zejména se zpěvačkou Bárou Basikovou,přichází ve výrazně omlazené sestavěšpičkových hudebníků s ambicióznímkoncertním projektem, kterému vévodífenomenální hlas zpěvačky Ivy Marešové.

„V osmdesátých letech se skupinaPrecedens stala fenoménem. Debut Dobaledová přinesl zcela originální tvář rockovéscény a jistě jej lze nazvat kultovním albem.Na něj úspěšně navázala i alba následující(Věž z Písku, Pompeje, Aurora) videoklipy a koncerty a řada zásadních úspěchů. Postzpěvačky po prvotním období, kdy bylfrontmanem Jan Sahara Hedl (např. Tisícjmen), zastávala nejdéle Bára Basiková. V90. letech vznikla jako přímé pokračováníPrecedens skupina Basic Beat (např.Soumrak Bohů) s ještě výraznějšímakcentem na Basikovou jako sólistku.Vedoucí Precedens a výhradní autor hudby itextů Martin Němec objevil po Bářiněodchodu zpěváka Petra Koláře, který s kapelou nazpíval dvě alba Němcových písní La, la, lá a Držhudbu! (s písněmi např. Jsi můj Anděl, Berlínská zeď). K třicátému výročí vzniku Precedens odehrálakapela několik velmi úspěšných koncertů se všemi těmito interprety. Po období krátké „hibernace“, kdyse Němec věnoval své druhé autorské kapele Lili Marlene, přichází nyní Precedens v zásadně
omlazené sestavě špičkových hudebníků s ambiciózním koncertním projektem, kterému vévodí fenomenální hlas zpěvačky Ivy Marešové. Zaznějí písně původní i novinky v podání plném energie ašpičkové hudební invence. Originalitu Němcových písní, dravou energii kapely a úchvatný zpěv – to vše nabízí současný Precedens“.
Fanoušci se mohou těšit mimo jiné na známé skladby z autorské dílny klávesisty Martina Němce jako
„Doba ledová“, „Věž z písku“, legendární hit kapely Precedens „Soumrak bohů“ či novou píseň „Větrný
mlýny“ napsanou přímo pro novou zpěvačku Ivu Marešovou.Kapela hraje ve složení:
Iva Marešová (zpěv), Martin Němec (klávesy), Pavel Nedoma (klávesy), Jan Šobr (kytara), David
Pavlík (kytara), Martin Ivan (basová kytara) a Radek Doležal (bicí).
Facebook PRECEDENS: https://www.facebook.com/precedens30

ZDROJ: ŽLUTÉ  LÁZNĚ

https://www.youtube.com/watch?v=cy7kOBqBQAs

Facebook komentáře

Sdílejte články