Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Pozvánky na akce

PRECEDENS vstává jako Fénix z popela Legendární skupina PRECEDENS vyráží na koncerty

Skupina, spojená po léta zejména se zpěvačkou Bárou Basikovou,přichází ve výrazně omlazené sestavěšpičkových hudebníků s ambicióznímkoncertním projektem, kterému vévodífenomenální hlas zpěvačky Ivy Marešové.

„V osmdesátých letech se skupinaPrecedens stala fenoménem. Debut Dobaledová přinesl zcela originální tvář rockovéscény a jistě jej lze nazvat kultovním albem.Na něj úspěšně navázala i alba následující(Věž z Písku, Pompeje, Aurora) videoklipy a koncerty a řada zásadních úspěchů. Postzpěvačky po prvotním období, kdy bylfrontmanem Jan Sahara Hedl (např. Tisícjmen), zastávala nejdéle Bára Basiková. V90. letech vznikla jako přímé pokračováníPrecedens skupina Basic Beat (např.Soumrak Bohů) s ještě výraznějšímakcentem na Basikovou jako sólistku.Vedoucí Precedens a výhradní autor hudby itextů Martin Němec objevil po Bářiněodchodu zpěváka Petra Koláře, který s kapelou nazpíval dvě alba Němcových písní La, la, lá a Držhudbu! (s písněmi např. Jsi můj Anděl, Berlínská zeď). K třicátému výročí vzniku Precedens odehrálakapela několik velmi úspěšných koncertů se všemi těmito interprety. Po období krátké „hibernace“, kdyse Němec věnoval své druhé autorské kapele Lili Marlene, přichází nyní Precedens v zásadně
omlazené sestavě špičkových hudebníků s ambiciózním koncertním projektem, kterému vévodí fenomenální hlas zpěvačky Ivy Marešové. Zaznějí písně původní i novinky v podání plném energie ašpičkové hudební invence. Originalitu Němcových písní, dravou energii kapely a úchvatný zpěv – to vše nabízí současný Precedens“.
Fanoušci se mohou těšit mimo jiné na známé skladby z autorské dílny klávesisty Martina Němce jako
„Doba ledová“, „Věž z písku“, legendární hit kapely Precedens „Soumrak bohů“ či novou píseň „Větrný
mlýny“ napsanou přímo pro novou zpěvačku Ivu Marešovou.Kapela hraje ve složení:
Iva Marešová (zpěv), Martin Němec (klávesy), Pavel Nedoma (klávesy), Jan Šobr (kytara), David
Pavlík (kytara), Martin Ivan (basová kytara) a Radek Doležal (bicí).
Facebook PRECEDENS: https://www.facebook.com/precedens30

ZDROJ: ŽLUTÉ  LÁZNĚ

https://www.youtube.com/watch?v=cy7kOBqBQAs

Podobné příspěvky

Dva tenoři, dva velké hlasy…

Afri

OBĚ LETOŠNÍ SLŮŇATA UŽ NÁVŠTĚVNÍCI ZOO PRAHA UVIDÍ VENKU

Jaroslav Hauer

Vysněná dovolená díky HOLIDAY WORLD 2016

Afri

Tento web používá pro svou práci nutné cookies. Souhlasím Číst více

GDPR zásady