Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Pozvánky na akce Cestování

Prázdniny se blíží ke konci. Zakončit je můžete výletem do slovenské Žarnovice

Většina lidí je již z dovolených zpátky ve svých domovech a pro děti začíná příprava do školy. Prázdniny utekly jako voda a školní rok se nezadržitelně blíží. Ale výletům ještě neodzvonilo. Slunečné dny přímo vybízejí k návštěvám některých měst a akcí. Pražský zpravodaj si Vás dovoluje pozvat na 53. ročník Zlaté přilby SNP je plánován již na tuto neděli (28.8.2016).

Že jste o Zlaté přilbě slyšeli a nesedí Vám datum tohoto závodu? Jistě máte pravdu, pardubická Zlatá přilba se letos bude konat o víkendu 16.-18.9.2016. Zlatá přilba SNP je slovenský závod, který se každoročně koná poslední srpnovou neděli a jezdci bojují o cenou trofej na žarnovickém ovále. Představí se nejen závodníci ze Slovenska, jehož největší hvězdou je Martin Vaculík, ale také čeští jezdci – Martin Málek, Ondřej Smetana, Tomáš Suchánek či Eduard Krčmář. Očekávaný Václav Milík nakonec bojovat o vítězství nebude, kvůli jinému závodu. Nebudou chybět ani závodníci z Německa, Maďarska, Dánska, Chorvatska, Itálie, Ukrajiny či Polska. Celkem 22 jezdců se postaví na start ve 13,30 hod.

Zajímavost, kterou závod slovenské ZP má, je putovní trofej. Přilbu získá do vlastnictví až ten, kdo třikrát po sobě zvítězí. Martin Vaculík vyhrál slovenskou Zlatou přilbu již čtyřikrát, avšak na třetí vítězství v sérii bude útočit až tento rok. Proto neváhejte a přijeďte se do slovenské Žarnovice podívat a zafandit nejen našim jezdcům, ale i Vaculíkovi, který o přilbu velmi stojí. Čeká na Vás jak krásný zážitek ze závodů, tak i hodnotné ceny v tombole, kde je hlavní cenou elektrické kolo. Děti do 10ti let mají vstup zdarma, vstupenky jsou od 5 do 8 eur. Senioři mají vstupné na novou tribunu zlevněné na 3 eura.

Pro více informací o ZP SNP: KLIKNI ZDE
Informace o městě Žarnovica: ZDE

Plochá dráha Žarnovica - plakát

Podobné příspěvky

Wrocław: Město trpaslíků

Eliška Rybenská

Vojtěch DYK, Jakub PRACHAŘ, Jan MAXIÁN a hosté

Šebík

Jan Merta – výstava obrazů ,,DEZERT” v galerii SVIT

Šebík

Tento web používá pro svou práci nutné cookies. Souhlasím Číst více

GDPR zásady