Tipy volejte: 773 693 460, pište redakce@prazsky-zpravodaj.cz
Maksim Mrvica

Praha opět přivítá chorvatského klavírního virtuose Maksima Mrvicu

Chorvatský klavírní virtuos Maksim Mrvica navštívil Českou republiku již několikrát a pokaždé se setkal s velmi vřelým přijetím publika. Poprvé se zde představil v květnu roku 2015, v loňském roce se premiérově představil i v Brně. Nyní se po roce opět vrátí a v dubnu odehraje svůj klasický i moderní repertoár opět v pražském divadle Hybernia a v Sono centru v Brně. Pražský koncert se uskuteční 8. dubna a brněnský 9. dubna.

Vstupenky jsou v předprodeji v síti Ticketpro od 880 Kč.

O přesnější podobě programu bude pořadatel koncertů průběžně informovat.

Nejnovější video zde: https://www.youtube.com/watch?v=NwLaWxRpLGQ

Maksim začal hrát na piano, když mu bylo devět let. Už v jedenácti absolvoval první sólový koncert s orchestrem. Jeho touze stát se klavírním virtuosem nezabránila ani válka. Během občanské války Maksim cvičil v suterénu hudební školy ve svém rodném městě. Jeho vytrvalost sklidila své ovoce. Po čase získal několik ocenění na prestižních hudebních soutěžích a nahrál své první album, za které získal čtyři ceny Porin (Chorvatské Grammy).

Hudební vzdělání získal na několika prestižních konzervatořích v Chorvatsku, Maďarsku a ve Francii. V současné době je jedním z nejlépe prodávajících crossover pianistů na světě. Na svém kontě má osm studiových alb, kterých se prodalo více než čtyři miliony kusů ve více než sedmapadesáti zemích.

www.1015.cz http://www.maksim.co.uk/ http://www.ticketpro.cz/jnp/hudba/ruzne-zanry/1998625-maksim-mrvica.html

Maksim Mrvica

Maksim Mrvica

Facebook komentáře

Sdílejte články