Tipy volejte: 773 693 460, pište redakce@prazsky-zpravodaj.cz
DomůKulturaPozvánky na akcePraha opět přivítá chorvatského klavírního virtuose Maksima Mrvicu

Praha opět přivítá chorvatského klavírního virtuose Maksima Mrvicu

Maksim Mrvica

Praha opět přivítá chorvatského klavírního virtuose Maksima Mrvicu

Chorvatský klavírní virtuos Maksim Mrvica navštívil Českou republiku již několikrát a pokaždé se setkal s velmi vřelým přijetím publika. Poprvé se zde představil v květnu roku 2015, v loňském roce se premiérově představil i v Brně. Nyní se po roce opět vrátí a v dubnu odehraje svůj klasický i moderní repertoár opět v pražském divadle Hybernia a v Sono centru v Brně. Pražský koncert se uskuteční 8. dubna a brněnský 9. dubna.

Vstupenky jsou v předprodeji v síti Ticketpro od 880 Kč.

O přesnější podobě programu bude pořadatel koncertů průběžně informovat.

Nejnovější video zde: https://www.youtube.com/watch?v=NwLaWxRpLGQ

Maksim začal hrát na piano, když mu bylo devět let. Už v jedenácti absolvoval první sólový koncert s orchestrem. Jeho touze stát se klavírním virtuosem nezabránila ani válka. Během občanské války Maksim cvičil v suterénu hudební školy ve svém rodném městě. Jeho vytrvalost sklidila své ovoce. Po čase získal několik ocenění na prestižních hudebních soutěžích a nahrál své první album, za které získal čtyři ceny Porin (Chorvatské Grammy).

Hudební vzdělání získal na několika prestižních konzervatořích v Chorvatsku, Maďarsku a ve Francii. V současné době je jedním z nejlépe prodávajících crossover pianistů na světě. Na svém kontě má osm studiových alb, kterých se prodalo více než čtyři miliony kusů ve více než sedmapadesáti zemích.

www.1015.cz http://www.maksim.co.uk/ http://www.ticketpro.cz/jnp/hudba/ruzne-zanry/1998625-maksim-mrvica.html

Maksim Mrvica

Maksim Mrvica

Facebook komentáře

Sdílejte články