Tipy volejte: 773 693 460, pište redakce@prazsky-zpravodaj.cz
DomůKulturaPozvánky na akcePozvání na 23. ročník Žižkovského masopustu.

Pozvání na 23. ročník Žižkovského masopustu.

Pozvání na 23. ročník Žižkovského masopustu.

Starostka Vladislava Hujová zve ve dnech 6., 7. a 9. února 2016 na již 23. ročník Žižkovského masopustu, který pořádá MČ Praha 3. Začíná v sobotu 6. 2. na náměstí Jiřího z Poděbrad pouťovými atrakcemi a další podívanou. Pokračuje v neděli 7. 2. zabíjačkou, komentovanou procházkou Prahou 3, filmy a koncerty. Masopustní veselí vyvrcholí v úterý 9. 2. masopustním průvodem, který vychází v 17.00 hodin z náměstí Jiřího z Poděbrad, projde Žižkovem až do parku u stadionu Viktorie Žižkov.

Městská část Praha 3 byla první, která v hlavním městě obnovila starobylou tradici masopustního veselí, a právě proto se zde letos koná již 23. ročník. Žižkovský masopust se stal legendární akcí pro obyvatele Prahy, ale i návštěvníky hlavního města, která nabízí široké spektrum zábavy pro všechny věkové kategorie. Celý program Žižkovského masopustu je pro všechny návštěvníky zdarma.
V sobotu 6. 2. se od 14 hodin všichni mohou těšit nejen na pouť na náměstí Jiřího z Poděbrad, plnou houpaček, kolotočů, ale i na loutkové představení, Divadelní spolek Řešeto nebo na vystoupení Jaroslava Uhlíře s kapelou, a to vše bude doplněno stánky s občerstvením, kde budou k dostání valašské frgále, zabijačkové lahůdky, staročeský trdelník, svařák nebo teplá medovina.
V neděli 7. února se od 12 hodin konají vyhlášené zabijačkové hody v žižkovské hospodě U vystřelenýho oka, kde k poslechu zahraje kapela Miloše Wichterleho. Od 14 hodin je naplánována též komentovaná procházka pamětihodnostmi Prahy 3 po stopách literatury, divadla a filmu. V podvečer vystoupí v Paláci Akropolis Milan Drobný s Yvonne Přenosilovou. Na neděli je pro malé i velké milovníky filmu v kině Aero připraveno promítání filmů.
Masopustní průvod opět povede přes žižkovskou radnici ke stadionu Viktoria Žižkov. Sraz účastníků je v úterý 9. února v 16 hodin na náměstí Jiřího z Poděbrad a o hodinu později se průvod plný masek, v němž se objeví žižkovští Pepíci, chůdaři, galerka, kapsáři, kominíci, kobyly, vydá žižkovskými ulicemi. V průvodu pojede koňský kočár, historická hasičská stříkačka a novinkou bude nadživotní maska vyrobená uměleckoprůmyslovou školou z Prahy 3 speciálně pro letošní ročník masopustu ve stylu Martina Velíška. Na závěr akce před Viktorkou zahraje kapela Šlapeto, dojde k pochování basy, čímž skončí masopustní veselí a začne období půstu. Úplnou tečkou bude vystoupení ohňového loutkového představení Vzplanutí.
Starostka Vladislava Hujová srdečně zve na tuto poutavou podívanou občany Prahy 3 i všechny ostatní: „Přijďte si s námi užít masopustního veselí i dobrého jídla a pití. Od skromných začátků před 23 lety jsme dokázali, že se Žižkovský masopust stal pražským fenoménem, a jsme na to hrdí. Jen do samotného průvodu se každoročně zapojuje okolo čtyř tisíc lidí.“ Starostka Hujová ještě doplňuje: „Nejen úterní průvod, který je vyvrcholením Žižkovského masopustu, ale i program předcházejícího víkendu je skutečně atraktivní a pobaví děti i dospělé.“
.

Facebook komentáře

Sdílejte články