Tipy volejte: 773 693 460, pište redakce@prazsky-zpravodaj.cz
Hledejte cokoli zde na webu
DomůKulturaPozvánky na akcePozvání na 23. ročník Žižkovského masopustu.

Pozvání na 23. ročník Žižkovského masopustu.

Pozvání na 23. ročník Žižkovského masopustu.

Starostka Vladislava Hujová zve ve dnech 6., 7. a 9. února 2016 na již 23. ročník Žižkovského masopustu, který pořádá MČ Praha 3. Začíná v sobotu 6. 2. na náměstí Jiřího z Poděbrad pouťovými atrakcemi a další podívanou. Pokračuje v neděli 7. 2. zabíjačkou, komentovanou procházkou Prahou 3, filmy a koncerty. Masopustní veselí vyvrcholí v úterý 9. 2. masopustním průvodem, který vychází v 17.00 hodin z náměstí Jiřího z Poděbrad, projde Žižkovem až do parku u stadionu Viktorie Žižkov.

Městská část Praha 3 byla první, která v hlavním městě obnovila starobylou tradici masopustního veselí, a právě proto se zde letos koná již 23. ročník. Žižkovský masopust se stal legendární akcí pro obyvatele Prahy, ale i návštěvníky hlavního města, která nabízí široké spektrum zábavy pro všechny věkové kategorie. Celý program Žižkovského masopustu je pro všechny návštěvníky zdarma.
V sobotu 6. 2. se od 14 hodin všichni mohou těšit nejen na pouť na náměstí Jiřího z Poděbrad, plnou houpaček, kolotočů, ale i na loutkové představení, Divadelní spolek Řešeto nebo na vystoupení Jaroslava Uhlíře s kapelou, a to vše bude doplněno stánky s občerstvením, kde budou k dostání valašské frgále, zabijačkové lahůdky, staročeský trdelník, svařák nebo teplá medovina.
V neděli 7. února se od 12 hodin konají vyhlášené zabijačkové hody v žižkovské hospodě U vystřelenýho oka, kde k poslechu zahraje kapela Miloše Wichterleho. Od 14 hodin je naplánována též komentovaná procházka pamětihodnostmi Prahy 3 po stopách literatury, divadla a filmu. V podvečer vystoupí v Paláci Akropolis Milan Drobný s Yvonne Přenosilovou. Na neděli je pro malé i velké milovníky filmu v kině Aero připraveno promítání filmů.
Masopustní průvod opět povede přes žižkovskou radnici ke stadionu Viktoria Žižkov. Sraz účastníků je v úterý 9. února v 16 hodin na náměstí Jiřího z Poděbrad a o hodinu později se průvod plný masek, v němž se objeví žižkovští Pepíci, chůdaři, galerka, kapsáři, kominíci, kobyly, vydá žižkovskými ulicemi. V průvodu pojede koňský kočár, historická hasičská stříkačka a novinkou bude nadživotní maska vyrobená uměleckoprůmyslovou školou z Prahy 3 speciálně pro letošní ročník masopustu ve stylu Martina Velíška. Na závěr akce před Viktorkou zahraje kapela Šlapeto, dojde k pochování basy, čímž skončí masopustní veselí a začne období půstu. Úplnou tečkou bude vystoupení ohňového loutkového představení Vzplanutí.
Starostka Vladislava Hujová srdečně zve na tuto poutavou podívanou občany Prahy 3 i všechny ostatní: „Přijďte si s námi užít masopustního veselí i dobrého jídla a pití. Od skromných začátků před 23 lety jsme dokázali, že se Žižkovský masopust stal pražským fenoménem, a jsme na to hrdí. Jen do samotného průvodu se každoročně zapojuje okolo čtyř tisíc lidí.“ Starostka Hujová ještě doplňuje: „Nejen úterní průvod, který je vyvrcholením Žižkovského masopustu, ale i program předcházejícího víkendu je skutečně atraktivní a pobaví děti i dospělé.“
.

Facebook komentáře

Sdílejte články