Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Pozvánky na akce

Ponrepo program 03 / 15

Ponrepo program 03 / 15

Neděle 01/03
15.00 Ponrepo dětem
Pohádkové pásmo
moderované pásmo pohádek s výtvarnou dílnou / CZV / 90 min. / 35mm

17.30 Joseph Sargent / Kdo zabil Jo Ann Marcusovou a Kathy Nelsonovou / The Marcus-Nelson Murders
USA 1973 / hrají: Telly Savalas, Marjoe Gortner, José Ferrer / CZT / 134 min. / 35mm

Pondělí 02/03
17.30 Film před sto lety – rok 1915
Jevgenij Bauer – skici z předrevolučního Ruska
pásmo němých filmů / CZT / celkem 80 min. / 35 mm

20.00 Francesco Rosi / Salvatore Giuliano / Salvatore Giuliano
Itálie 1961/ hrají: Salvo Randone, Frank Wolff, Sennuccio Benelli / CZT / 115 min.

03/03–11/03
Festival Jeden svět (www.jedensvet.cz)

Sobota 07/03
15.00 Jeden svět dětem
moderované pásmo filmů s tvůrčí dílnou / 90 min. / CZV / HD

Neděle 08/03
15.00 Jeden svět dětem
moderované pásmo filmů s tvůrčí dílnou / 90 min. / CZV / HD

Čtvrtek 12/03
18.30 proti?veřejnost! – cinefest XI.
Osmašedesátý – jak filmovat revoluci?
SRN 1968–1969 / pásmo filmů s hosty a diskusí / CZT / celkem 180 min. / 35mm

Pátek 13/03
17.30 proti?veřejnost! – cinefest XI.
Karel Vachek / Nový Hyperion aneb Volnost, rovnost, bratrství
ČR 1992 / ENT / 207 min. / 35mm

Sobota 14/03
17.00 proti?veřejnost! – cinefest XI.
Alexander Kluge aj. / Kandidát / Der Kandidat
SRN 1979–80 / CZT / celkem 129 min. / 35mm

20.00 proti?veřejnost! – cinefest XI.
Chris Marker / Bez slunce / Sans soleil
Francie 1982 / CZT / 100 min. / 35mm

Neděle 15/03
15.00 Ponrepo dětem
Lunapark filmových vynálezů
moderované pásmo pohádek a lunapark filmových vynálezů / 100 min. / CZV / 35mm

17.30 proti? veřejnost! – cinefest XI.
Tomáš Mazal a Pablo de Sax / „My žijeme v Praze…“ / ČSR 1984–1985 / 77 min. / HD

20.00 proti? veřejnost! – cinefest XI.
Gerd Conradt / Starbuck Holger Meins / Starbuck Holger Meins
Německo 2001 / CZT / 90 min. / HD

Pondělí 16/03
18.00 proti?veřejnost! – cinefest XI.
Zuzana Piussi / Křehká identita
Slovensko 2012 / ENT / 73 min. / Blu-ray

Úterý 17/03
17.30 Czech Biopics – English Friendly
Štěpán Skalský / Člověk proti zkáze
ČSR 1989 / hrají: Josef Abrhám, Hana Maciuchová, František Řehák / ENT / 87 min / 35mm

20.00 Francesco Rosi / Ruce nad městem / Le mani sulla città
Itálie 1963 / hrají: Rod Steiger, Salvo Randone, Guido Alberti / CZT / 94 min. / 35mm

Středa 18/03
17.30 Alan Bridges / Námezdní síla / The Hireling
Velká Británie 1973 / hrají: Sarah Milesová, Robert Shaw / CZT / 101 min. / 35mm

20.00 Orson Welles Občan Kane / Citizen Kane
USA 1941 / hrají: Orson Welles, Joseph Cotten, Agnes Mooreheadová, Everett Sloane
CZT / 112 min. / 35mm

Čtvrtek 19/03
17.30 Frank Borzage / Ve víru velkoměsta / Big City
USA 1937 / hrají: Luise Rainerová, Spencer Tracy / CZT / 73 min. / 35mm

Pátek 20/03
21.00 Midnight Movies
Nicolas Winding Refm / Drive / Drive
USA 2011 / hrají: Ryan Gosling, Carey Mulliganová, Bryan Cranston / CZT / 100 min. / 35mm

Pondělí 23/03
17.30 Tony Richardson / Korunní svědek / Dead Cert
Velká Británie 1974 / hrají: Scott Anthony, Judi Denchová, Julian Glover / CZT / 86 min. / 35mm

20.00 René Vautier / Tehdy nám bylo dvacet / Avoir 20 ans dans les Aurès
Francie 1971 / hrají: Alexandre Arcady, Hamid Djellouli, Philippe Léotard / CZT / 94 min. / 35mm
+ krátký film Alžírsko v plamenech / Algérie en flammes / r. René Vautier / Francie 1958 / CZV / 22 min.

Úterý 24/03
15.30 Kapitoly z dějin filmu

17.30 Czech Biopics – English Friendly
Oldřich Daněk / Královský omyl
ČSR 1968 / hrají: Miroslav Macháček, Jana Hlaváčová, Luděk Munzar / ENT / 78 min / 35mm

20.00 Tadeusz Konwicki / Salto / Salto
Polsko 1965 / hrají: Zbigniew Cybulski, Gustaw Holoubek / CZT / 97 min. / 35mm

Středa 25/03
17.30 Gill Armstrongová / Moje skvělá kariéra / My Brilliant Career
Austrálie 1979 / hrají: Judy Davisová, Sam Neill, Wendy Hughesová / CZT / 92 min. / 35mm

20.00 Orson Welles / Skvělí Ambersonové / The Magnificent Ambersons
USA 1942 / hrají: Joseph Cotten, Dolores Costello, Agnes Mooreheadová / CZT / 82 min. / 35mm
+ krátký film Jiřího Golda Zaklínání / ČSR 1969 / 15 min. / 35mm.

Čtvrtek 26/03
18.30 Den pro DWG – Sto let od premiéry Zrození národa
David W. Griffith / Zrození národa / The Birth of a Nation
USA 1914–15 / hrají: Lillian Gishová, Henry B. Walthall, Mae Marshová / CZT / 195 min. / Blu-ray

Pátek 27/03
17.30 Michael Havas
Výpravy za vizuální antropologií III.

Sobota 28/03
17.30 Orson Welles / Cizinec / The Stranger
USA 1946 / hrají: Orson Welles, Loretta Youngová, Edward G. Robinson / CZT / 87 min. / 35mm

20.00 Francesco Rosi / Na generálův rozkaz / Uomini contro
Itálie – Jugoslávie 1969 / hrají: Mark Frechette, Alain Cuny, Gian Maria Volonté / CZT / 95 min. / 35mm

Neděle 29/03
15.00 Ponrepo dětem
Baobab v Ponrepu
moderované pásmo animovaných filmů s tvůrčí dílnou / 90 min. / HD / 35mm

Pondělí 30/03
17.30 Tadeusz Konwicki / Dušičky / Zaduszki
Polsko 1961 / hrají: Ewa Krzyzewska, Edmund Fetting / CZT / 91 min. / 35mm

20.00 Orson Welles / Othello
USA – Maroko 1949–52 / hrají: Orson Welles, Micheál MacLiammóir / CZT / 95 min. / 35mm

Úterý 31/03
17.30 Czech Biopics – English Friendly
František Vláčil / Mág
ČSR 1987 / hrají: Jiří Schwarz, Veronika Žilková, Marta Vančurová / ENT / 85 min / 35mm

20.00 Francesco Rosi / Případ Mattei / Il caso Mattei
Itálie 1971 / hrají: Gian Maria Volonté, Luigi Squarzina, Gianfranco Ombuen / CZT / 107 min. / 35mm

Změna programu vyhrazena
Vstupné pro členy Ponrepa → 50 Kč
Vstupné pro členy Ponrepa / studenti, senioři, osoby se zdravotním postižením → 40 Kč / děti do 15 let → 20 Kč
Vstupné s jednodenním členstvím → 80 Kč
Vstupné s jednodenním členstvím / studenti, senioři, osoby se zdravotním postižením → 70 Kč / děti do 15 let → 50

Podobné příspěvky

Muzeum voskových figurín Grévin zůstane v Praze ! K sochám přibude muzeum čokolády

Jaroslav Hauer

Adam Plachetka v Příbrami slavnostně zahájí Hudební festival Antonína Dvořáka,

Šebík

Trojská botanická zahrada slavnostně pokřtila vína ročníku 2016

Jaroslav Hauer

Tento web používá pro svou práci nutné cookies. Souhlasím Číst více

GDPR zásady