Tipy volejte: 773 693 460, pište redakce@prazsky-zpravodaj.cz
Hledejte cokoli zde na webu
DomůKulturaPozvánky na akcePoběžte s námi Predator Race!

Poběžte s námi Predator Race!

Poběžte s námi Predator Race!

První Predator Race proběhl v září roku 2014. V té době bylo na území ČR mnoho překážkových běhů a tak bylo otázkou, zda si zrovna Predator Race získá své fanoušky. Avšak organizátoři se předvedli jako profíci, závod proběhl bez potíží a závodníci dobíhali do cíle s úsměvem na rtech, ač bylo vidět, že po náročném závodě jsou velmi unaveni. Závod je ale bavil a tak se na Predator Race začalo hlásit více závodníků a dnes? Dnes je to jeden z nejuznávanějších překážkových běhů v ČR.

Závod má tři stupně. První stupeň nese název Dril, je to nejlehčí forma závodu, běh je minimálně na 5 km a závodník musí zdolat minimálně 20 překážet. Dril je vytvořen tak, aby ho zvládla dokončit většina závodníků. Druhým stupněm závodu je Predator Brutal, který je dlouhý 10km+ a na trati je postaveno více jak 25 překážek. Ani to však není úplný konec, největší masakr čeká na borce v třetí úrovni a to se stejným názvem neboli Predator Masakr. Nadšenci tak musí zdolat trasu 15km+ a navíc zvládnout více než 30 překážek. Zde se otestuje nejen fyzická zdatnost, ale i zdatnost psychická.

Startovat můžete jako jednotlivec a nebo se svým týmem. Závod je o týmové spolupráci a i když nenajdete parťáky k sobě do týmu, nemusíte se bát, v Predator Race si všichni pomáhají. U většiny překážek je unikátně tvořen i handicap neboli jakási záchrana. Pokud závodník nezvládne překážku nebo se na ní necítí, zvolí si handicap – trest v podobě běhu navíc. Délka trestného běhu závisí na náročnosti překážky.

Pokud si někdo není jist, že by zvládl takto extrémní překážkový běh v terénu, má možnost vyzkoušet si tzv. Predator Challenge, který je plánován na červen v Plzni či Predator Run Plzeň, který se poběží poslední den v dubnu. Jedná se o městský běh dlouhý 7 km s překážkami na trase a jde o unikát v České republice. Zaměřen bude převážně na běh, ale o zajímavé překážky ochuzeni rozhodně nebudete! Ač se jedná o městský závod, tak ani v tomto závodě se běžci nevyhnou menšímu množství bahna a vody.

Co se týče kapacity, na Challenge je aktuálně přihlášeno 20% závodníků, Predator Run má přihlášeno 50% startujících,Dril je obsazen ze 70% a Brutal z 50%, registrováno je přes 300 týmů. Pokud chcete vidět výkon skvělého závodníka a šampiona Jirky Vacíka, máte možnost, Jirka se chystá na všechny závody. Stejně tak bude možné setkání se závodníky jako je Peter Žiška nebo Michal Rajniak. Velká motivace bude i  pro ženy, závodu PR Brutal v Monínci se zúčastní Siri Englund, světová šampionka v OCR.

A navíc! Nově se Predator Race stal kvalifikačním závodem, jako jediný v ČR, pro ME v Nizozemí v OCR (překážkové běžecké závody). Konkrétně kvalifikace bude možná ze závodu Predator Race Brutal v Moninci 29.5.2016. Také PR poprvé vycestuje i za našimi sousedy na Slovensko, kde budou představeny závody typu Dril a Brutal a to konkrétně v místě Liptovský Ján.

Trénovat na závody je možné v rámci Predator workout center v Plzni, Praze a Kralupech nad Vltavou. Více informací na facebooku https://www.facebook.com/officialPR/ nebo na webové stránce www.predatorrace.cz

Přehled závodů v roce 2016:

NÁZEV ZÁVODU DATUM MÍSTO
Predator Run 30. dubna Plzeň
Predator Dril 28. května Monínec
Predator Brutal 29. května Monínec
Predator Challenge 25. června Plzeň
Predator Dril 27. srpna Liptovský Ján (SK)
Predator Brutal 28. srpna Liptovský Ján (SK)
Predator Dril 24. září Červenohorské sedlo
Predator Masakr 25. září Červenohorské sedlo

My budeme v Monínci také a přineseme Vám exkluzivní reportáž i z pohledu závodníků!!

Facebook komentáře

Sdílejte články