Tipy volejte: 773 693 460, pište redakce@prazsky-zpravodaj.cz
DomůKulturaPozvánky na akceNejvětší jarní přehlídka bydlení, designu a zahrad začala

Největší jarní přehlídka bydlení, designu a zahrad začala

Největší jarní přehlídka bydlení, designu a zahrad začala

IMG_9740mmPřes třicet tisíc návštěvníků přijde na veletrhy FOR HABITAT, FOR GARDEN, FOR FURNITURE, přehlídku interiérového designu DESIGN SHAKER, výstavu BYDLENÍ, nové projekty a letos poprvé i na specializovanou výstavu SVĚTLO V ARCHITEKTUŘE.
Soubor jarních veletrhů ve čtvrtek dopoledne zahájila ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová spolu s náměstkem ministra průmyslu a obchodu Jiřím Kolibou, místopředsedou Svazu měst a obcí Vlastimilem Pickem a předsedou představenstva ABF Pavlem Sehnalem.
Pro návštěvníky je nachystáno téměř šest stovek expozic a bohatý doprovodný program. Od čtvrtka do soboty je otevřeno od 10 do 18 hodin. V neděli 26. března IMG_9707mmakce skončí v 17 hodin. Podrobné informace naleznete na webových stránkách www.forhabitat.cz, www.vystavabydleni.cz, www.for-garden.cz, www.forfurniture.cz, www.designshaker.cz, www.svetlovarchitekture.cz.

Na souběhu jarních veletrhů bydlení, designu a zahrad se představí 599 společností na hrubé výstavní ploše 32 000 metrů čtverečních. Návštěvnost podle pořadatelů překročí 30 tisíc lidí. FOR HABITAT Na veletrhu FOR HABITAT představí 129 vystavovatelů to nejlepší ze své nabídky, ale i spoustu novinek. Návštěvníci tak najdou inspiraci, jak obnovit nebo vybrat pevné části interiéru, jakou jsou podlahy, schodiště, okna, dveře a mnoho dalšího. Pro zájemce jsou připravené přednášky na IMG_9732mmtéma feng shui v sobotu 25. března. FOR FURNITURE Více než 150 výrobců a dovozců nábytku předvede klasický i moderní nábytek na veletrhu FOR FURNITURE. Lidé uvidí produkty s označením Česká kvalita – Nábytek.
Výrobky od českých truhlářů a čalouníků jsou mnohdy výrazně kvalitnější a designově propracovanější. Navíc jsou vyvíjeny pro české spotřebitele s přihlédnutím na tuzemské požadavky a nepodléhají globálnímu konceptu unifikovaného vkusu.
Ve čtvrtek 23. března bude od 15 hodin v rámci DESIGN SHAKER OPENING vyhlášen NÁBYTEK ROKU 2017. Ocenění již po osmé udělí Asociace českých nábytkářů.

IMG_9729mmDESIGN SHAKER V rámci doprovodného programu výběrové přehlídky interiérového designu se představí projekt SCÉNA, INSPIRACE & TRENDY 2017, na kterém budou k vidění 4 interiérové styly světových trendů bydlení pro rok 2017. Lidé si budou moci prohlédnout styl pastelových a jemných tónů, interiér plný přírodních materiálů, jako je dřevo, kámen či vlna, kombinaci nového a starého designu nebo kombinaci světlých a neutrálních barev s výraznými barvami jako je červená či zelená.
V DESIGN GALLERY proběhne výstava vybraných designových solitérů a vítězů soutěže Nábytek roku 2017.

IMG_9734mmSVĚTLO V ARCHITEKTUŘE Specializovaná výstava SVĚTLO V ARCHITEKTUŘE, která je určena především lidem z oboru, tedy architektům, projektantům a stavebním inženýrům, se uskuteční letos poprvé v PVA EXPO PRAHA. Nachystané jsou dva dny plné odborných přednášek, ale i výstava studentských prací a poradenské centrum, ve kterém budou odborníci odpovídat na otázky na téma osvětlení.

FOR GARDEN Na veletrhu FOR GARDEN se budou moci lidé inspirovat zahradní architekturou, zahradními stavbami, vybavením zahrady, zahradním nábytkem, technikou a nářadím, zelení a dalšími zajímavostmi. Na speciálním workshopu se IMG_9726mmvlastníci půdy dozvědí, jak svůj majetek ochránit před ztrátou hodnoty, malí i velcí se mohou přijít podívat na model zahradní železnice, výstavu fotografií a soch nebo se zapojit do soutěže v lukostřelbě.

BYDLENÍ, nové projekty V rámci výstavy představí developerské společnosti aktuální projekty vhodné ke koupi, například rodinné a bytové domy ve výstavbě. Nabídka se bude týkat Prahy a Středočeského kraje. První den výstavy se od 11 hodin uskuteční diskuzní panel Svazu měst a obcí České republiky na téma sociální a seniorské bydlení bez bariér. V pátek od 13.15 proběhne ve Vstupní hale I, v Konferenčním sále 2 přednáška Státního fondu životního prostředí České republiky, na které jeho zástupci poradí, jaké dotační programy jsou vhodné pro ty, kteří plánují stavět nebo rekonstruovat. Ve Vstupní hale I, Konferenčním sále 2, proběhne přednáška na téma „Jak koupit a jak prodat bydlení“ od portálu ESTAV.CZ.

Facebook komentáře

Sdílejte články